Oscar gecesinde ne giyecekler?
06.02.2013 03:00

 

Oscar gecesinde belki de ödülleri kimin alacağı kadar ünlülerin hangi kıyafetlerle kırmızı halıda boy göstereceği de merak ediliyor.
 
People'ın haberine göre, geri sayım tüm hızıyla devam ederken, adaylar da Beverly Hills'te düzenlenen bir toplantıda gazetecilere Oscar gecesi kıyafetlerine ilişkin tüyolar verdi.
 
Umut Işığım-Silver Linings Playbook filmiyle ''En İyi Kadın Oyuncu'' dalında aday gösterilen güzel oyuncu Jennifer Lawrence, meseleye biraz şakayla yaklaşıyor. Lawrence, '' "Ben eşorfman giymeyi düşünüyorum. Aslında geçen defaki törende çok rahattım. Ama bu yıl, 'of, boşver bir korse giy havasındayım'. Ancak bu defa şık olmalıyım diye düşünüyorum'' dedi.
 
Geçen yılki törende Calvin Klein koleksiyonundan kırmızı dar bir tuvaletle boy gösteren Lawrence, cheesestak (sandvic ekmeğinin içine ince uzun dilimlenmiş ızgara et, tatlı soğan, biber ve kaşar peyniri ile yapılan sandviç) ve patates kızartması yediğini, buna rağmen kıyafetinin içine sığabildiğini söyledi.
 
 
 
                                        
 
 
Sefiller filmiyle ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' dalında aday olan Anne Hathaway ise lezzetli yiyecekler nedeniyle bir türlü Oscar elbisesini seçemediğini söyledi.
 
The Master filmiyle aday olan Amy Adams ise ser verip sır vermezken, Zero Dark Thirty filmiyle aday olan Jessica Chastain, renkli bir elbise giymek istediğini ifade ederek siyahtan kaçındığını vurguladı. Chastain, ''Birçok kız, küçüklüğünde gelinliğinin hayalini kurar. Ama ben her zaman Oscar elbisemin hayalini kurdum küçükken, onun için belki de renkli olacak diyorum'' sözleriyle Oscar hayalini anlattı.