Pelin Batu'dan olay yaratan açıklama!
11.02.2013 13:59

Habertürk'te Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programında Drakula "Kazıklı Voyvoda"nın konuşulduğu sırada Yazar Pelin Batu'nun çıkışı sosyal medyayı sarstı.

 
Drakula'nın Kardeşi Yakışıklı Radu
 
Drakula'nın kardeşi Yakışıklı Radu'dan bahsedildiği sırada 'Dedikodulara sebep veren Radu ' diyen Pelin Batu, Pelin Çift'in 'Ne gibi dedikodular?' sorusu üzerine “Fatih ile ilişkisi olduğu iddia edilen Radu, ama kaynaklarda rastlanmamakla beraber böyle dedikoduların olduğu bir kişi” sözlerini sarfetti.
 
'Nerede bu kaynaklar' sorusuna ise Pelin Batu "Tabi ki değişik kaynaklarda daha sonra ortaya çıkmış dedikodular. Şimdi insanlar tarihi karakterlerle ilgili böyle şeyler söylenince çok infial yaratıyor. Dikkati konuşmak lazım. Tabii ki bu dedikodular Fatih'ten sonra üretilmiş hikayeler" diyerek karşılık verdi.


Pelin Batu'nun ilginç çıkışı:
 
 

 

 
 
Twitter’da büyük tepkiyle karşılanan Batu’nun sözleri üzerine atılan tweetlerin bazıları ise şu şekilde gerçekleşti:
 
 
Nazım ŞEDİT ‏@5edit
peygamber efendimizin sözüne mazhar olan bir padişah FATİH SULTAN MEHMET HAN'dır sen kimsin sen nesin Pelin Batu
 
 
Gökhan Beter ‏@GokhanBeter
Kurban Kesmek Yasaklansın diyen Pelin Batu şimdide Fatih Sultan Mehmet'e Gay iması yapmış. Pelin Batu seni doğuran ana taş doğuraydı keşke..
 
 
BayramKARAASLAN ‏@BayramKaraaslan
Peygamberimizin iltifatına mashar olmuş bir Lidere dil uzatmak neyin ve kimin haddine. Sen kendini ne zan ediyorsun Pelin Batu?
 
 
Elif M. ‏@elfmrcn
Pelin Batu' nun "usta kalem" olduğu bir memlekette okur olmak çok zor azizim.
 
 
Paskalar_61 ‏@EyupCebiturk
Bir Çağı Kapatıp Yeni Bir Çağ Açmış Kutlu Komutana Eşcinsel İmasın da Bulunmak Hastalıklı Bir Kafanın Ürünüdür Pelin Batu
 
 
Ümmühan ¤ ‏@ummuhanoztrk
Koskoca Han'a eşcinsel diyen insanlarımız varsa biz zaten kaybetmişiz ! Yok böyle bir hadsizlik Pelin Batu