Oscar gecesi ünlü yıldızlar ne giyecek?
15.02.2013 23:13

 

Oscar ödülleri kadar şıklıkta kimin ipi göğüsleyeceği de merakla beklenirken, altın heykelciğin adaylarının büyük gecede neler giyeceği yavaş yavaş şekilleniyor.

The Hollywood Reporter, Oscar adayı Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Naomi Watts, Amy Adams ve Anne Hathaway'in (orta yaşın üzerindeki adaylar Sally Field, Emmanuelle Riva ve Jacki Weaver ile 9 yaşındaki aday Quvenzhané Wallis'i dikkate almamışlar) yapabilecekleri kıyafet tercihleri konusunda tüyolar verdi. İşte o tahminler:

 

Jessica Chastain: Geçen yılki törende siyah ve altın renklerde Alexander McQueen imzalı bir tuvaletle boy gösteren Chastain, bu defa tercihini renkli bir tuvaletten yana kullanacağını açıkladı. YSL Beaute's Manifesto adlı parfümün yeni yüzü olan ünlü oyuncu, kendini YSL marka giymeye ise mecbur hissetmiyor. Bununla beraber YSL dizaynırı Hedi Slimane veya en sonra SAG Ödüllerinde de tercih ettiği McQueen yine Chastain'i giydirebilir. Geceye yalnız gitmekten de şikayetçi olan güzel yıldızla ilgili bahisler, bu nedenle dikkatleri üzerinde toplamak amacıyla dekoltesi bol bir tuvalet giyebileceğinden yana.

 

 

                           

 

 

Jennifer Lawrence: Geçen yılki Oscar ödüllerine giderken ''rahatlığı'' ön plana aldığını belirten Umut Işığım filminin ''En İyi Kadın Oyuncu'' adayı Lawrence, ''Bu yıl değiştiriyorum ve çok dar bir tuvalet giyeceğim. Bu yıl şıklık için gidiyorum'' dedi. Nicholas Hoult ile ayrılık yaşayan ünlü oyuncu, aynı Chastain gibi seksi bir kıyafetle ilgi odağı olmak istepebilir. Miss Dior çantalarının yeni yüzü olan Lawrence'ın Dior Modaevi'nin imzasını taşıyan bir kıyafetle boy göstermesi çok olası. Lawrence, SAG Ödüllerinde kıyafetinin bir parçasının sıyrılmasıyla zor anlar yaşamıştı.

 

               

 

 

Naomi Watts: Gösterişli ve son moda kesimli Gucci, Marchesa veya arkadaşı Roland Mouret'nin imzasını taşıyan bir kıyafetle boy gösterebilir. Roland Mouret, onun The Impossible filmindeki imajını borçlu olduğu isim. Stilisti ve üvey kardeşi Jeanann Williams, ''Onun neredeyse kusursuz olan fiziği bize her siluete uyabilecek kıyafetleri üzerinde deneme şansı tanıyor'' dedi. Oyuncunun seçimi, genelde pastel veya krem tonlardan yana.

 

                              

 

 

Amy Adams: Seçimi pastel tonlardan yana olan sanatçı, parlak kızıl saçlarına bu tonlarla kontrast yaratıyor. Oyuncunun stilisti Cristina Ehrlich'in favorisi Giambattista Valli Couture.

 

Anne Hathaway:  Sefiller filmiyle ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' adayı olan güzel oyuncunun Oscar kazanacağına ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Armani Prive veya Valentino Couture tutkunu olan oyuncu, aylardır siyah veya beyaz kıyafetlerle devam eden tercihini değiştirip kırmızı veya pembe giyen bir prenses edasıyla Oscar törenine gidebilir.