Serhat Kılıç Dört Farklı Karakterde
23.11.2012 17:35

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının sevilen oyunu, 28 ve 29 Kasım'da üç temsille izleyiciyi selamlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın sahnelediği,  Serhat Mustafa Kılıç'ın dört ayrı karakteri canlandırdığı ''İntiharın Genel Provası'', gelecek hafta üç temsille seyirci karşısında olacak.
 
Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesindeki temsillerin ilki 28 Kasım Çarşamba günü matine ve suare olarak saat 15.30 ve 20.30'da gerçekleştirilecek. 
 
''İntiharın Genel Provası'', 29 Kasım Perşembe günü de saat 20.30'da aynı sahnede sanatseverlerle buluşacak.
 
Duşan Kovaçeviç'in kaleme aldığı oyunun yönetmeni Nurullah Tuncer. Dramaturjisini Doğan Korkmaz'ın, koreografisini Handan Ergiydiren Özer'in hazırladığı oyunun müzikleri Nedim Yıldız'ın imzasını taşıyor. Sahne tasarımını da yönetmen Nurullah Tuncer'in yaptığı eserin ışık düzeni Fatih Mehmet Haroğlu'na, kostüm tasarımı Nihal Kaplangı'ya, efektleri ise Ersin Aşar'a ait. Oyun 105 dakika ve tek perde...
       
İntihar eden adamı Bora Seçkin'in canlandırdığı oyunda, son dönemde ''Seksenler'' dizisindeki ''Ergun Plak'' karakteriyle de izleyicinin büyük beğenisini kazanan Serhat Mustafa Kılıç dört ayrı karakteri canlandırarak üstün bir performans sergiliyor ve eleştirmenlerden tam not alıyor. 
     
Tiyatro sahnesinin yanı sıra izleyicinin ''Yaprak Dökümü'' ve ''Umutsuz Ev Kadınları'' isimli televizyon dizileriyle de tanıdığı Bennu Yıldırımlar ve İbrahim Can da yapıtta rol alıyor. Kara komedi türündeki oyunun konusu şöyle:
     
Her şeyini kaybetmiş mutsuz bir adam, Tuna Köprüsüne gelerek intihar etmek ister. Adam tam atlamak üzere iken, birtakım insanlar tarafından durdurulur ve yeni bir hayata başlayacağı için sevinir. Yapacağı iş görüşmesiyle hayatı kurtulacak, bütün borçlarını ödeyecektir Fakat bir süre sonra bir oyun oynandığını anladığında iş işten geçmiştir. Tekrar intihar etmek için köprüye gelir. İlk anda, ''hayatta daha kötüsü ne olabilir?'' diye düşünürken akıl almaz olaylar yaşamış, bu kez ruhunu da kaybetmiştir.