Fettah Can hangi takım için marş besteledi?
03.03.2013 15:53

Fettah Can, bestelediği Bursaspor'un 50'nci yıl marşını dün gece verdiği konserde ilk kez seslendirdi. Konser salonunu dolduran 2 bin kişi Fettah Can'ı, "Bursa seninle gurur duyuyor" diyerek uzun süre alkışladı.

 
Bursalı Fettah Can, bestelediği Bursaspor'un 50'nci yılına özel marşını tamamladı. Dün gece Suare'de konser veren şarkıcı marşı ilk kez seslendirdi. Konser alanını dolduran iki bin kişi Fettah Can'ı diyerek alkış yağmuruna tuttu. Fettah Can, söz ve bestesi kendine ait olan şarkısında, "Ezber bozan şampiyon olduk. 50 yıldır bir tek sana, 50 yıldır Bursasporum biz sana aşık olduk. Bir şehir düşün her adımı taraftar. İster yaşlı ister gencine sor. Kelimelere sığmayan bu aşkın adı bir tek Bursaspor. En güzel gün, en güzel ay, en güzel yıldı 1963. Yeşil-beyaza aşık oldum. Bir daha ayrılmak çok güç" sözleri yer alıyor. 

 Fettah Can, gece geç saatlere kadar süren konserde kendi albümü 'Hazine'nin yanı sıra tanınmış şarkılarını da seslendirdi. Konser, lazer ve görsel şovlarla renklendi. Suare'yi tıklım tıklım dolduran Bursalı müzik severler, Can'ın seslendirdiği şarkılara koro halinde eşlik etti. Gördüğü ilgi karşısında zaman zaman duygusal anlar yaşayan Fettah Can, "Sizler harikasınız" diyerek hayranlarına teşekkür etti.