Arzu Kaprol yeni koleksiyonunu Paris'te tanıttı
05.03.2013 10:28

Paris Moda Haftası kapsamında Türk moda tasarımcılarından Arzu Kaprol 'Beraber Yalnızlık' isimli koleksiyonunu tanıttı.

 
Paris'in en prestijli sokağı ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı Saint Honore'de Arzu Kaprol showrom'da üç seans halinde düzenlediği defile ile yeni koleksiyonunu tanıttı. 
 
Canlı renklerin kullanıldığı dairesel çizgiler ve dairesel kesimlerin yer aldığı koleksiyon büyük beğeni topladı. DHA'nın soruların yanıtlayan Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol şunları söyledi: 
 
"Modada biraz daha farklılaşma rüzgarları estiğini düşünüyorum. Çünkü çok büyük ve devasal prodüksiyonlar şovlar yapmadığınız sürece bunun gibi samimi olarak kıyafet ve tasarımlarımın görülmesini istedim. Bu yüzden Paris'te yeni açtığımız bu ofisle beraber tamamen neredeyse kişiye özel sunum yapma yöntemini tercih ettik. Bu şekilde koleksiyonlarım hem daha çok yakından, çok daha keyifle izlenebiliyor. Hem de bir koşuşturma içine girmeden artık bir ev sahibi olduğuma göre müşterilerimizi, basını, dostlarımızı ağırlayabiliyorum. Bence modanın hem demokratikleşmesi hem de daha samimi hale gelmesi gerekiyordu. Şimdi samimi modadan bahsediyoruz."
 
Kaprol koleksiyonunu hakkında şu bilgileri verdi: 
 
"Koleksiyonum beraber yalnızlık. Beraber yalnızlık daha çok sosyal medya tarafında yaşanan arkadaşlıklar, çok yüksek sayılı takipçiler ama aslında çok yalnız olmanın tezatlığını biraz düşünmek istedim. O yüzden için de çok dairesel çizgiler var. İlişkilerin bir araya gelmelerin, ayrılmaların, uzaklaşmaların biraz incelendiği bir koleksiyon. O yüzden dairesel formda desenler. Vücut konstrüksiyon efektleri var.Tamamen bunun üstüne adanmış bir koleksiyon."