Hayatı topuklu ayakkabıyla geçiyordu, ama şimdi...
09.03.2013 00:11

 

 

Bir dönemin reyting rekortmeni Sex and the City dizisinde topuklu ayakkabı aşığı Carrie Bradshaw'u canlandıran, özel hayatında da sürekli yüksek topuklu ayakkabılarla gezen oyuncu Sarah Jessica Parker, kadınlara önemli uyarılarda bulundu.

 

Net-a Porter dergisinin haberine göre, Manolo Blahnik markasını dünya çapında tanıtan Parker, doktorların tavsiyesiyle topuklu ayakkabılara veda ederek düz ayakkabıya geçti.

 

Ayaklarının yüksek topuklu ayakkabılar nedeniyle feci şekilde deforme olduğunu anlatan ünlü oyuncu, ''Neredeyse 10 yıldır veya daha fazla zamandır neredeyse topuklu ayakkabılarla koşuyordum. Günde 18 saat çalışıyor ve ayağımdan onları hiç çıkarmıyordum. Güzel ayakkabılar giymeyi seviyorum. Asla şikayet etmedim'' dedi.

 

47 yaşındaki oyuncu, I Don't Know How She Does It isimli son filminin setinde bileğini burktuğunu  belirterek, daha sonra doktora gittiğini söyledi. Parker, sonra yaşadıklarını şöyle aktardı:

 

''Doktor, ayağıma baktı ve 'ayağınız aslında artık bazı şeyleri yapamayacak hale gelmiş. Burada bir kemik var, siz bir kemik daha yaratmışsınız. O kemik de oraya ait değil' dedi. Hikayenin bu kısmı acıklı. Ayaklarım bana yorgun olduklarını ve artık durmam gerektiğini söylüyormuş.''

 

 

 

 

Sarah Jessica Parker attends HBO's In Vogue: The Editor's Eye screening at Metropolitan Museum of Art on December 4, 2012 in New York City.
 
 

 

 

Bunun üzerine, sadece özel davetlerde topuklu ayakkabı giymeye başlayan Sarah Jessica Parker, kalan zamanını da düz ayakkabılarla geçiriyor.

 

Özellikle James Wilkie (10) ve ikiz kızları Marion ve Tabiatha (3) ile beraberken düz ayakkabı tercih eden oyuncu, ayak sağlığına dikkat etmeye başladığını söyledi.