''Kırmızı burunlu'' One Direction
15.03.2013 23:55

Ünlü İngiliz topluluk One Direction, Comic Relief isimli hayır kuruluşu yararına Kırmızı Burun Günü-Red Nose Day adlı etkinliğe katıldı.

Red Carpet'ın haberine göre, Mart ayında gerçekleştirilen Kırmızı Burun Günü etkinliğine İngiltere'nin dört bir yanından pekçok İngiliz vatandaşı katılıyor.

Çocuklar okula pijamalarıyla giderken, ofis çalışanları çizgi film karakterlerinin kıyafetlerine bürünüyor. Alışveriş merkezleri ve publar canlanıyor. Bütün bunların amacı İngiltere ve Afrika'daki çocuklara yardım etmek.

Kampanyaya ünlüler de Twitter ve Facebook aracılığıyla ve televizyonda şarkı söyleyip dans ederek destek veriyor ve Comic Relief'e bağış yapılmasını istiyor.

Etkinliğe katılan ünlü model Kate Moss, radyoda Grinin Elli Tonu kitabından pasajlar okudu. Etkinlikte 200 bin sterlin yardım toplandı.

Dünyaca ünlü One Direction topluluğu da Twitter aracılığıyla kampanyaya destek vermeye başladı. Kampanya için topluluk üyeleri, attıkları tweetlerde kırmızı burun takılmış fotoğraflarına da yer verdiler.

 

 

                       

 

 

İngiltere'de 1985 yılında komedi senaristi Richard Curtis ve Alexander Mendis tarafından Etiyopya'daki kıtlığa tepki olarak kurulan Comic Relief'in en dikkat çekici faaliyetlerinden biri Red Nose Day yani Kırmızı Burun Günü.
 
İki yılda bir Mart ayında bağış toplamaya yönelik olarak uzun televizyon yayınıyla yapılan Comic Relief, Britanya'da yapılan en yüksek profilli iki bağış toplamaya yönelik uzun televizyon yayınından biri. Diğeri ise düzenli olarak Kasım ayında yapılan Children in Need-İhtiyaç Sahibi Çocuklar yayını.
 
Comic Relief ilk kez Noel Edmonds'un BBC1'de yayınlanan Late, Late Breakfast Show şovunda, 1985'in yılbaşı günü Sudan'daki bir mülteci kampından yapıldı. Comic Relief fikri hayır gönüllüsü Jane Tewson tarafından ortaya atıldı, İngiltere ve İskoçya'da kayıtlı bir hayır kurumu olarak Charity Projects işletme ismiyle kuruldu.