Dünyanın en iyi modellerini Türk modacı giydirecek
17.03.2013 14:22

Dünyanın ve İngiltere'nin en iyi modellerinin seçileceği Top Model WorldWide ve Top Model UK yarışmasındaki adayları İngiltere'de yaşayan Türk modacı Serap Pollard giydirecek. 

 
12-13 Nisan akşamı Londra Hilton Metropol Hotel'de düzenlenecek Top Model Worldwide (Uluslararası Top Model) ve Top Model UK modellik yarışmasına katılan adaylar Serap Pollard imzası taşıyan kostümlerle yarışacak. Her iki yarışmada 40'ar adayın yarışacağı dünyanın en saygın top model yarışması için İngiltere'den diğer sekiz modacı ile birlikte çalışacak Serap Pollard, yarışma için özel bir koleksiyon hazırlayacak. Daha önce ekolojik ve geri dönüşümlü ürünlerden tasarladığı kostümlerle adını duyuran Türk modacı Pollard, Kastamonu'nun unutulmaya yüz tutan Selalmaz kumaşını Londra Moda Haftası'nda sunmuş ve büyük ilgi görmüştü. Londra'da yaşayan Türk modacı, böylesine büyük organizasyonda yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu söylerken Türkiye'yi temsil etmekten de gurur duyduğunu belirtti. 
 
Son hazırladığı koleksiyonun doğa dostu bir proje olduğunun altını çizen Türk modacı kostümlerinde pamuk yerine bambuyu ağırlıklı olarak kullandığını söyledi. Serap Pollard, "Bambunun kolaylıkla doğaya dönüşebilir olması, çok sağlıklı ve ipeksi olması gibi bir çok özelliği var. Pamukla yarışabilecek ve gelecekte pamuğun yerini alabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. Çünkü pamuktan yılda bir kez hasat alabilirsiniz; ancak bambuyu yılda birkaç kez toplayabilirsiniz. Ayrıca hızlı büyür ve sulamak gerekmez" diye konuştu. 
 
Koleksiyonunda bambu dışında yüzde yüz ipek kumaşlara da ağırlık verdiğini belirten Pollard, gelecekteki çalışmalarında sağlıklı yaşam ile giyimi birleştirmeyi hedeflediğini dile getirdi. Eskiden organik kostümlerin renkten veya modelden yoksun olduğunu ancak tasarladığı ürünlerinin hem doğal, hem organik ve hem de doğaya geri dönüşebilen özellikler taşıdığını vurgulayan Türk modacı, tasarımlarının bütün bu özellikleri taşırken aynı zamanda modern, moda renkler ile geniş bir yelpazeye sahip olduğunu belirtti. Pollard, modellere de bu ürünlerden tasarladığı kostümleri giydireceğini sözlerine ekledi. Uluslararası Top Model yarışmasında Türkiye'yi Nazlıcan Eleştekin temsil ediyor.