Justin Timberlake müzik tarihine geçti
28.03.2013 12:30

 

 

Ünlü şarkıcı Justin Timberlake, hem grup içinde hem de solo olarak Billboard 200 listesine girmeyi başaran altıncı sanatçı oldu. Şarkıcının albümü, 968 bin adet satılarak da rekora imza attı.

 

Nielsen SoundScan verilerine göre, Justin Timberlake'in üçüncü solo albümü olan The 20/20 Experience, 6 yıl aradan sonra çıktı ve zirveye oturdu.

 

Timberlake'in albümü 968 bin adet satılırken, bu 2013 yılının en yüksek albüm satışı oldu. 

 

Billboard 200 listesinin 57 yıllık tarihinde hem grup içerisinde, hem de solo olarak zirveye oturan altıncı şarkıcı olan Timberlake, N Snyc adlı topluluğukta da aynı başarıya imza atmıştı. Bu arada, bunu başaranların 3'ünün Beatles üyeleri olduğu düşünüldüğünde Timberlake'in ne kadar önemli bir başarıya imza attığı da anlaşılıyor.

 

Justin Timberlake, bu başarıyı Beatles üyeleri Paul McCartney, John Lennon, George Harrison, Eminem ve Destiny's Child üyesi Beyonce ile paylaşıyor.

 

Bu onura dünya müzik listelerinde yıllarca zirveden inmeyen Michael Jackson dahi erişemedi. Çünkü ünlü şarkıcının listede birçok albümü bir numara olduysa da Jacksons 5 hiçbir zaman listenin zirvesine yerleşemedi.