Rusya Moda Haftası Başladı
30.03.2013 13:22

 

Rusya Moda Haftası, bu yıl da 'Rus modasının maestrosu' kabul edilen Slava Zaitsev'in 2013-14 sonbahar- kış defilesi ile başladı. 
 
Kızıl Meydan yakınlarında Manej Fuar Merkezi'nde düzenlenen ve bu yıl 26'ncı sezonuna giren Mercedes-Benz Rusya Moda Haftası kapsamında, 70'ten fazla Rus ve yabancı tasarımcı sonbahar-kış koleksiyonunu sergileyecek. Zaitsev'in 'Nostalji 2' adını verdiği koleksiyon 1990'lı yıllardan görüntülerden kesitler sunuyor. Zaitsev'in koleksiyonunda klasik erkek ve kadın takım elbiseler, paltolar ve geçmişin izlerini taşıyan elbiseler bulunuyor. 5 gün sürecek Rusya Moda Haftası kapsamında düzenlenen defilelerin internet aracılığıyla herkesin izleyebileceğini belirten Mercedes-Benz Rusya Moda Haftası Genel Yapımcısı Alexander Shumsky, "Bu gösterimleri dünya çapında milyonlarca kişi izleyecek. Amerikalı ve Rus internet siteleri ile işbirliği yapıyoruz. Bu yeni Rus modasını merak edenler için çok önemli" açıklamasını yaptı. 
 
Mercedes-Benz Rusya Moda Haftası, 2001 yılından bu yana Moskova'da düzenleniyor. Tasarımcılar ekim ve mart aylarında olmak üzere yılda 2 kez koleksiyonlarını sunma şansı buluyor. Bu güne kadar Vivienne Westwood, Jean de Castelbajac, Matthew Williamson, Julien Macdonald ve Oscar Boateng gibi dünyaca ünlü modacıların tasarımlarına ev sahipliği yapan Rusya Moda Haftası'nda geçen yıl Türk tasarımcı Cengiz Abazoğlu da bir defile düzenlemişti. 
 
 
DHA