Hasta rapçi genç, pes etmedi klip çekti
04.04.2013 11:45

 

 
 
İZMİR'in Tire İlçesi'nde yaşayan 'Alopesi Totolis' hastası rap müzik şarkıcısı 22 yaşındaki Semih Develi'nin, son albümü Geriye Dönüş'teki 'Asla Peş Etmedim' isimli parçasına çektiği klip internette yoğun ilgi gördü.Develi'nin 13 Mart'tan bu yana sosyal paylaşım sitesi Youtube'ta yayınlanan klibini 3 bin 266 kişi izledi.
 
Tireli Semih Develi, rap müzik ile yaşama sarıldı. 3 yıl önce, tıp dilinde 'Alopesi Totolis' diye bilinen bir çeşit bağışıklık sistemi hastalığına yakalanan gencin, başta saçları olmak üzere kısa sürede vücudundaki tüm tüyler döküldü. Hayata küsmek yerine, yaşama sevincini şarkılarına yansıtmayı tercih eden Develi, bir süre önce piyasaya çıkan 'Geriye Dönüş' adlı son albümündeki 'Asla Pes Etmedim' şarkısını Youtube'a koydu. Dünyaca ünlü rap müzik sanatçısı Eminem'e benzetilen ve çevresinde 'Essebio' olarak tanınan Develi'nin, 13 Mart'tan bu yana sosyal paylaşım sitesi Youtube'ta yayınlanan, yönetmen Uluç Erdem imzalı klibi 3 bin 266 kişi tarafından izlendi.
 
KONSERLERE DEVAM
 
Rap müziğin kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu belirten Develi şunları söyledi:
 
"Rap, toplumda her ne kadar 'isyan müziği' olarak tanınsa da, aslında daha çok duyguların anlatımı ve kendini ifade edebilme şeklidir. İnsanlar, iç dünyalarında yaşadıkları bastırılmış duygularını rap ile açığa çıkarıp, kendi öz kimlikleri ile karşılaştırıyorlar. Aşk, nefret ve kin gibi duyguları rap müzik ile en iyi biçimde anlatabiliyorsunuz. Fırsat buldukça, hip-hop konserlerine çıkıyorum. Yakında yeni bir gurup oluşturmayı düşünüyoruz. 'Asla pes etmedim' klibimi ise memleketim Tire'de çektik. Ünlü yönetmen Uluç Erdem'in bakış açısıyla, ortaya mükemmel bir klip çıktı. Sanal alemde hayranlarımın gösterdiği ilgiye ise aslında şaşırmadım. İnanarak, yaptığımız bir iş oldu."
 
 
 
 
DHA