Tasarımları Grassi Museum'da
08.04.2013 13:59

 

 
 
İZMİR'de ayakkabı tasarımcısı Sanem Sevgen'in markası 'Sanemiko', Almanya'nın Leipzig şehrindeki dünyanın en büyük müzelerinden Grassi Museum'da sergileniyor.
 
Sanem Sevgen, gelin ve damatlar, özel günler için deri ayakkabılar tasarlayıp, kendi atölyesinde üretiyor. Sevgen, Türkiye'de bazı ünlülere de ayakkabılar yaptı. Sevgen'in dikkat çeken tasarımları, Almanya'nın Leipzig şehrindeki Grassi Museum'da sergilenmeye başladı. Dünyanın en büyük tasarımcılarının buluştuğu sergide kendi yaptığı ayakkabıların da yer almasını büyük bir başarı olduğunu belirten Sevgen, "Geçtiğimiz yıl ayakkabılarımı internet üzerinden gören müze küratörleri benimle iletişime geçti. Tasarımlarım şu anda Madonna'nın tasarımcısı ile yan yana izleniyor. Bu da benim için ikinci gurur kaynağı. Benim gibi işin başında olan birisi için inanılmaz bir duygu" dedi. 
 
 
Hobi olarak başladığı tasarımları ayakkabı ve çantaya aktaran Sanem Sevgen'in eserleri bir yıl boyunca sergilenecek. Önümüzdeki ay Almanya'da görüşmeler gerçekleştirip, gelecek için yeni planlar yapacak olan Sanem Sevgen, "Bir İzmirli olarak Türkiye'den seçilmek bana gurur verdi" diye konuştu.
 
 
 
 
DHA