Seksenler oyuncularının stüdyo halleri çok özel klipte
09.04.2013 00:42

TRT-1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Seksenler'in oyuncularının 1980'li yılların sevilen şarkılarını söylediği albüm müzik marketlerin raflarındaki yerini aldı. 

Özellikle dizi seyircisinden ilgi gören albümde İlker Ayrık, Serhat Mustafa Kılıç, Ayşe Tolga, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Hakan Bulut, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner, Suzan Kardeş, Vural Çelik, Onur Dilber, Berat Yenilmez, Burcu Güven, Aydın Sarman, Bülent Çidem, Hacı Ali Konuk ve Yasemin Çonka yer aldı.

Albümün bütün hazırlıkları DoReMinT stüdyolarında, Seksenler dizisinin müziklerini hazırlayan ve dizide Susmuş karakterini canlandıran Aydın Sarman ve Burcu Güven prodüktörlüğünde gerçekleştirildi.

Albümde bulunan şarkıların her biri Seksenler dizisinin sevilen karakterleri tarafından seslendiridi ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmadı.

 

Seksenler oyuncuları, albümde başarılı yorumlarıyla dikkati çekerken, dizi içinde bazen izleyicilerin şarkılarını dinlediği Serhat Kılıç, Hacı Ali Konuk, Onur Dilber gibi isimlerin yanında bazı oyuncuların müzikal yetenekleri de ilk kez gözler önüne serildi. Niyazi karakterini canlandıran Vural Çelik Avrupa Yakası dizisi ile Seksenler'de şarkı söylerken, Suzan Kardeş oyunculuğun yanında yorumculuğu, özellikle Rumeli türkülerini başarıyla seslendirmesiyle tanınıyor. 

 

İlker Ayrık, Hakan Bulut, Özlem Türkad, Yasemin Çonka ise ilk kez şarkı söylerken müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

 

Albümde usta sanatçı Rasim Öztekin de şiir okuyor.

 

İşte, Seksenler albümü için stüdyoya giren sanatçıların çok özel anları, neşeli kamera arkası görüntüler ve diziden bölümlerle süslenmiş klip: