Şahan Gökbakar ile Atilla Dorsay arasında ''Recep İvedik'' kavgası
11.04.2013 22:25

 

 

Recep İvedik filmiyle tanınan ünlü oyuncu Şahan Gökbakar ile sinema eleştirmeni Atilla Dorsay arasındaki tartışma giderek büyüyor.

Atilla Dorsay'ın Emek Sineması ile ilgili gelişmelerin ardından köşesini bıraktığını duyurması üzerine Şahan Gökbakar, Twitter üzerinden Dorsay'ın sinema eleştirmenliğini bırakmasına çok sevindiğini yazdı. Buna gerekçe olarak da duayen sinema adamının kendisinden Recep İvedik diye bahsetmesini gösterdi. Gökbakar'ın attığı tweetler şöyle:

 

  1. Sayin Basbakanin benimle sohbetini kiskanan ve bana Rİ diyerek aklinca asagilayan atilla dorsayin kosesini birakmasi mukkemmel olmus...

 


  1. Kendisine"İyide oldu, cokta guzel iyi oldu taaaamm mi! Arasinda bi fark kaldi,o da cok iyi oldu!!" diyor ve kararini destekliorum. Oh be! :)

  2. Sen zaten benim adimi hala bilmiosan, baba sen zaten birak sinema kosesi yazmayi...

 

 

 

 

-Ayşe Arman ile de tartıştı

 

Bu arada, gazeteci Ayşe Arman da kendi ismi geçince Şahan Gökbakar'a Twitter'da, ''Atilla Dorsay'a haksızlık. Bazen okuduğunuz şey, konuşma halinden farklı algılanabiliyor. O sözlerde kesinlikle bir aşağılama yoktu, tespit vardı'' diye yazdı. Gökbakar da bunu üzerine, ''Yanimda Recep İvedik duruyor demek ne demek Ayse? Eyyam yapma gozunu seviyim'' yanıtını verdi.

 

-Atilla Dorsay'ı kızdırdı

 

Şahan Gökbakar’ın “Benim adımı bilmiyorsan zaten sinema yazarlığını bırak” sözlerine karşılık veren Dorsay, “Bana adeta defolsun gitsin diyor, yakıştıramadım”dedi.

Selin Ongun’un “Başbakan’ın sizden ziyade Şahan Gökbakar’la ilgilenmesine bir kinaye miydi sözleriniz?” sorusu üzerine “belki bilinçaltımda Başbakan’ın Şahan’la konuşmasını kıskandım” diyen Atilla Dorsay,  “benim adımı bilmiyorsan zaten sinema yazarlığını bırak baba” sözlerine ise  “tam Recep İvedik’e yakışan bir laf” yanıtını verdi.