Tarkan, Doğa Okulu için konser verecek
20.04.2013 12:29

 

 
POP müzik şarkıcısı Tarkan, kurucuları arasında yer aldığı ve İzmir'in sakin şehir ünvanlı Seferihisar İlçesi'nin Orhanlı Köyü'nde açılacak Doğa Okulu'nu desteklemek amacıyla 5 Haziran'da İzmir Arena'da 'Doğa Sensin' konseri verecek. Konserin tüm geliri Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi ortaklığı ile kurulan Doğa Okulu'na aktarılacak.
 
Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi'nin ortaklığıyla kurulan Seferihisar Doğa Okulu, yaklaşık iki yıllık bir hazırlık sürecinin ardından gelecek aylarda çalışmalarına başlayacak. Yedi yıldır Doğa Derneği'ni destekleyen Tarkan'ın da kurucuları arasında yer aldığı Seferihisar Doğa Okulu, doğa kültürünün Türkiye ve dünyada yeniden yaygınlaşması için çalışacak. Doğa kültürünün farklı alanlarında araştırmalar yürütülecek olan okul, 2014 yılından itibaren öğrenci kabul etmeye başlayacak. Okulun araştırma konuları arasında geleneksel tarım, doğa hukuku, ekoloji, sözlü kültür, doğa takvimi, masallar, geleneksel sanatlar, doğa felsefesi ve geleneksel mimari yer alıyor. Tarkan'ın da verdiği destek sayesinde Doğa Okulu araştırma faaliyetleri gerçekleştirecek ve öğrencilerine ücretsiz öğrenim görme olanağı tanıyacak.
 
 
Megastar, Orhanlı Köyü'nde açılacak Doğa Okulu'nu desteklemek amacıyla 5 Haziran'da İzmir Arena'da 'Doğa Sensin' konseri verecek. Konserin biletleri Biletix'te satışa çıkarıldı. Seferihisar Doğa Okulu hakkında açıklama yapan Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, "Doğanın yok oluşundan, kadına karşı şiddete veya savaşlara kadar, ne yöne bakarsak bakalım her sorunun arkasında insanın insanla ve doğayla arasındaki kıyasıya rekabetini görüyoruz. Oysa Anadolu ve dünyanın dört bir yanındaki kadim toplumlar, rekabet yerine işbirliğine ve adil paylaşıma dayalı bir yaşamın mümkün olduğunu bize ispat ediyor. Seferihisar Doğa Okulu, bu toplumların izini sürecek ve başka bir insanın mümkün olduğunu bir kez daha ortaya koyacak. Tarkan'ın ve Seferihisar Belediyesi'nin Doğa Okulu'nun kurucuları arasında yer alması yapılan çalışmanın kalıcılığı açısından büyük değer taşıyor" dedi.
 
 
 
 
DHA