İstanbul'dan Bieber Geçti
02.05.2013 23:20

Justin Bieber’ın ikinci dünya turnesi olan Believe Tour’un ikinci ayağının son konseri Türkiye’de bu gece gerçekleştirildi. 

İki gündür magazin gündemini meşgul eden konser için İTÜ stadyumunu 30,000 kişi doldurdu. Özel uçağıyla dün İstanbul’a gelen Bieber, tüm gün kaldığı otelden çıkmadı. İstanbul trafiğini felç eden konser alanının kapıları 16:00 da açıldı. 19:00 da Bieber’ın kendi DJ’i sahne alarak alandakileri coşturdu.  Konsere gelen hayranların çoğunun kız olması dikkat çekerken, bir hayranı ise paylaştığı fotoğrafa 'Konser alanı tam bir kız matinesi oldu' notunu düştü. 
 
Sahneye 21:30 da çıkan Bieber, All Around The World şarkısıyla konserin açılışını yaptı. Take You, Catching Feelings, One Time, Eenie Meenie, Somebody To Love, Love Me Like You Do, She Don’t Like The Lights, Die in Your Arms, Out Of Town Girl, Be Alright, Never Say Never, Beauty And A Beat, One Less Lonely Girl, As Long As You Love Me, Believe, Boyfriend, Baby gibi sevilen parçalarını seslendiren sanatçı 1,5 Saat boyunca sahnede kaldı ve 23:00 da konser sona erdi. 
 
Geldiği gün attığı “Turkey is crazy right now. We ready.” Tweetiyle 50binin üzerinde retweet edilen Bieber’in gördüğü yoğun ilgiden memnun olduğu görüldü.

Justin Bieber konserini canlı yayınlamadığı için tepki gören Star TV Twitter sayfasından "Justin Bieber konserinin yayın hakkı Türkiye'de hiçbir yayın kuruluşuna verilmemiştir. Star TV'nin de bu konseri yayınlama hakkı yoktur." açıklamasını yaptı.
 
Believe Tour kapsamında 124 konser verecek olan Justin Bieber, sonraki konserini 4 Mayıs’ta Dubai’de gerçekleştirecek.