Justin Bieber ve Usher mahkemelik oldu
04.05.2013 11:19

 

İki ünlü şarkıcı Justin Bieber ile Usher, Bieber'ın seslendirdiği Somebody to Love adlı şarkı nedeniyle mahkemelik oldu.

Eonline'ın haberine göre De Rico olarak anılan Devin Copeland, parçanın telif hakları nedeniyle Bieber ile Usher hakkında dün dava açtı.

Davacı Copeland ve söz yazarı Mareio Overton, parçayı 2008 yılında yazdıklarını ve De Rico'nun My Story II isimli albümünde yer verdiklerini iddia etti.

Virginia'da açılan davada iki davacı, şarkıyı Island, Sony, RCA gibi birçok şirkete götürdüklerini, bunların arasında Usher'ın da bulunduğunu savundular.

Copelanr, şarkının 2010 yılı yazında Bieber tarafından seslendirildiğini duyduğunda Overton'u aradığını, parçada yapılan bazı değişikliklerle seslendirilidiğini farkettiklerini  belirtti. 

Devin Copeland ve Mareio, Justin Bieber ve Usher hakkında 10 milyon dolar tazminat istemiyle dava açtı.  

Usher, şu günlerde Los Angeles'ta The Voice adlı programın çekimlerini sürdürüyor. Bieber ise Believe turnesi kapsamında 2 Mayıs'taki İstanbul konserinin ardından konser için Dubai'de bulunuyor.

Justin Bieber'ın sözcüsü, şu anda bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yetkisi bulunmadığını bildirdi.

 

        

 

-Somebody to Love

 

Somebody To Love, Kanadalı pop şarkıcısı Justin Bieber'ın ilk stüdyo albümü My World 2.0'da yer aldı. Şarkı, Heather Bright ve The Stereotypes tarafından yazıldı.
 
Şarkı, öncelikle Bieber'ın akıl hocası Usher'ın Raymond v. Raymond (2010) albümü için demo olarak kaydedilmişti fakat daha sonra şarkı Bieber'ın albümü My World 2.0'ya eklendi.
 
Usher, şarkının remiksi için tekrar kayıt yaptı. Bu versiyon, 25 Haziran 2010'da yayınlandı. Şarkı Japonya'da Never Say Never ile birlikte yayınlandı. Eleştirmenler tarafından gerek sözleri gerekse dans havası olması yüzünden olumlu eleştiri alan şarkı, Kanada'da ilk 10'a, ABD'de ilk 20'ye girdi. Şarkı, Almanya, Yeni Zelanda ve Avusturalya'da da ilk 20'ye ulaştı.
 
Bieber şarkıyı, My World Tour'da farklı düzenlemelerle söyledi. Şarkının çoğu televizyon yayınlarında Baby ve diğer hitleriyle söylendiği görüldü.
 
Somebody To Love, daha sonra U Smile ve Baby ile 2010 MTV Video Müzik Ödülleri'nde seslendirildi. Bu performansın bitimine doğru Bieber baterinin başına geçti ve bir solo performans sergiledi.
 
Baby ve Somebody to Love, 28 Kasım 2010'da The X Factor yarışmasının yedinci sezonunda söylenmiştir. Şarkı son olarak, One Time ve Eenie Meenie ile birlikte bir karma şeklinde Bieber'ın Believe turunda seslendirildi.