Haber İçin Çaldılar...
04.05.2013 14:32

 

Ankara'da görev yapan medya çalışanları, Doğa İçin Çal adlı sosyal sorumluluk projesi için hazırlanan Uzun İnce Bir Yoldayım parçasını playback yaparak ilginç bir klibe dönüştürdü.

Muhabir, kameraman ve yönetmenlerin yer aldığı Haber İçin Çal adlı klipte, medya çalışanları Aşık Veysel'in Uzun İnce Bir Yoldayım parçasını  Başbakanlık, TBMM gibi haber amaçlı görev yaptıkları yerlerde ilginç bir kliple süsledi.

Fikrin sahibi NTV'den İsmail Köşeli. Klip, Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin 2012 Zoom ödül töreni için hazırladığı proje için "doğa için çal" projesinde bazıları ünlü sanatçılar olan sesleri kullandı.

"Doğa için çal" ekibinden izin alan ekip, 80 muhabir, kameraman ve yönetmenle eğlenceli projeyi tamamladı. Kanal D'de montajcı olarak görev yapan Volkan Baripoğlu'nun da katkısıyla kurgu aşaması da tamamlanarak bu ilginç çalışma görücüye çıktı.

Klipte, Suriye'de kaybolan Başar Kaddumi'ye de yer verildi. Doğa İçin Çal projesinde işitme engelli katılımcının bölümü Kaddumi'ye uyarlandı ve Suriye'de bir süre alıkonulan TRT Türk kameramanı Cüneyt Ünal da bu bölümde yer aldı. İşte Haber İçin Çal ve orijinali Doğa İçin Çal: