''Justin Bieber eşcinsel''
05.05.2013 22:22

 

Daha önce Associated Press, Guardian ve BBC'yi hackleyen Suriye Elektronik Ordusu, bu kez de Justin Bieber hayranlarını şok etti.

 

Dailymail'ın haberine göre, 19 yaşındaki Kanadalı ünlü şarkıcı Bieber'ın başına gelen tatsız olay, Eonline twitter hesabının hacklenmesi yüzünden ortaya çıktı.

 

Eonline kanalının Twitter adresi üzerinden, ''Justin Bieber Eonline'a açıkladı: Ben eşcinselim'' şeklindeki tweet kısa sürede yankı buldu. Uydurma bir link eşliğinde verilen haberin ardından, ''Bieber'ın kız arkadaşı Selena Gomez, onu desteklediğini belirtti'' şeklinde bir başka ''korsan tweet'' geldi. 

 

Bieber-Gomez çiftinden sonra rotayı Angelina Jolie'ye çeviren hackerlar, ''Angelina Jolie itiraf etti: Ürdün, Suriye'yi mültecilerin kötü şartlarda olduğunu öne sürerek suçlayacak'' şeklinde bir tweet attı.  

 

Daha sonra eylemlerini itiraf eden hackerlar, ''Suriye Elektronik Ordusu buradaydı. Trollendiniz'' tweeti ile sayfayı terk etti. 

 

Suriye Elektronik Ordusu, ABD Başkanı Barack Obama'yı hedef alan mesajlar da attı. 

 

 

 

 
Compromised: The group Syrian Electronic Army sent out four tweets before being cut off
 
 
 
 

Bir süre sonra Eonline hesabın kontrolünü yeniden ele aldığını içeren mesajla takipçilerinin içini rahatlattı.

 


 

Damage control: Sister account E! News warned followers of the breach

 

 

Suriye Elektronik Ordusu, daha önce de The Associated Press (AP) aracılığıyla ''Beyaz Saray'da iki ayrı patlama... Barack Obama yaralandı'' tweetiyle AP takipçilerini yanıltmıştı.

 

 

Hacked: This terrifying report of explosions at the White House injuring President Obama has been deemed false after the Associated Press said they had been hacked