Nigar Uluerer mezarı başında anıldı
12.05.2013 14:00

 

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Nigar Uluerer ölümünün 40'ıncı gününde mezarı başında anıldı.
 
Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürerken hayatını kaybeden Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Nigar Uluerer ölümünün 40'ıncı gününde mezarı başında anıldı. Uluerer’in hayvansever dostları ve arkadaşlarının katıldığı törende, Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, Uluerer'in “Çocuklarım” diye sevdiği kedi ve köpeklerine sahip çıkmayan yakınlarına sitem etti.

 

 
Bodrum'un Ortakent-Yahşi Beldesi'ndeki evinde yaşayan ve solunum yetmezliği nedeniyle Bodrum Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken, kalp yetmezliğinin gelişmesi nedeniyle 3 Nisan'da hayatını kaybeden Nigar Uluerer, mezarı başında anıldı. Ölümünün 40'ıncı gününde Karaburgaz Mezarlığı'nda anılan Uluerer için dostları ve arkadaşları dua etti. Uluerer'in “Çocuklarım” diye sevdiği köpekleri de yeni sahipleri tarafından mezarlığa getirildi. 
 
YAKINLARI, HAYVANLARINA SAHİP ÇIKMADI
 
Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, Nigar Uluerer'in mirasını bıraktığı ailesine sitem edip, “Mirasını bıraktığı aile, ne yazık ki çok sevdiği hayvanlarının hiçbirine sahip çıkmadı. “Mecbur değiliz' dediler. Bu bizleri çok üzdü. Onları sevecek yeni aileler bulmak zorunda kaldık. Ailesi mutlaka ölümünün 40. günü nedeniyle bir şeyler yapacaktır ama biz hayvansever dostları olarak Nigar Uluerer'i, “Çocuklarım' dediği hayvanları ile anmak istedik. Merak etmesin çocukları emin ellerde” dedi.
 
Bodrum Hayvan Hakları Derneği kurucularından Yüksel Akbuğ, “Nigar Uluerer'in, sadece kendi hayvanları için değil, sokaktaki bütün hayvanlar için yüreğinde bolca sevgi vardı. Onlar için son nefesine kadar yapamayacağı şey yoktu. Şimdi ufaklıklarını yeni sıcak kucaklarda görüyorum. Umarım o da rahattır” dedi.
 
Törene katılanlar Ululerer'in mezarını karanfil ve begonvillerle süsledi, dua ettikten sonra mezarlıktan ayrıldı. 

DHA