Artık gerçekten ölümsüz...
15.05.2013 12:54

 

Genç yaşta hayata veda eden ünlü şarkıcı Amy Winehouse'un heykeli yaptırılıyor.

Eonline'ın haberine göre, heykeltraş Scott Eaton tarafından yapılan heykelin ana planı çıkarıldı.

Winehouse'un ailesi ile gerçekleştirdiği görüşmelerle çalışmaları sürdüren heykeltraş Eaton'ın yapacağı heykel, ünlü şarkıcının ölümünden önce son konserini verdiği The Roadhouse'un önünde yer alacak.

Eaton, heykelin her aşamasında aile ile birlikte kararları alacaklarını belirterek, şarkıcının babası Mitch Winehouse'un isteklerini dikkate aldıklarını, onların mutlu olmasını istediklerini ifade etti. 

Heykellerini çıplak olarak yapan Eaton'ın bu çalışması öyle olmayacak. Amy Winehouse'un heykeli, onun kendine has tarzını yansıtan kıyafetlerden biriyle hazırlanacak.

Heykeltraş Scott Eaton, ''Onun gardrobundan birçok seçenek üzerinde çalışıyoruz. Amy'nin kıyafetleri arasından onun ikonik giysilerinden birini seçeceğiz. Halkın görünce onu tanışabileceği bir kıyafet olsun istiyoruz. Onun kıyafetlerinin detaylarını, ayakkabılarını, aksesuarlarını ve stilinin fotoğrafları üzerinde çalıyorum'' dedi. 

Heykel, Amy Winehouse'un kendisiyle özdeşleşen saç modeline de sahip olacak. 

Ünlü şarkıcını heykeli onu mikrofonda şarkı söylerken değil, Roadhouse'un balkonundan evinin bulunduğu Camden bölgesine bakarken temsil edecek.