Bilkent Senfoni'den Beethoven Akşamı
05.12.2012 09:24

Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), 7 Aralık Cuma günü Sanat Direktörü Işın Metin yönetiminde gerçekleştireceği konserde Ludwig van Beethoven'in eserlerini seslendirecek.

Konserin ilk yarısında Tuncay Yılmaz (keman), Gustav Rivinius (viyolonsel) ve Emre Elivar'dan (piyano) oluşan Arkas Trio Beethoven'in "Keman, Viyolonsel ve Piyano için  Op.56, Do majör Üçlü Konçerto"sunu BSO ile birlikte yorumlayacak. 
 
Arkas Trio, deniz taşımacılığının Türkiye’de ve dünyada önde gelen kuruluşlarından Arkas Holding tarafından sanata ve klasik müziğe verdiği değeri uzun soluklu ve evrensel düzeyde bir projeyle kalıcı kılmak amacıyla 2011 yılında kuruldu. Topluluk, 1990 Moskova Uluslararası Tchaikovsky Yarışması'nda altın madalya sahibi olduktan sonra bir dünya markası haline gelen Alman viyolonsel sanatçısı Gustav Rivinius ile ülkemizden yetişen ve dünyaya açılan solist sanatçılardan kendi kuşaklarının "en iyileri" kabul edilen Tuncay Yılmaz ve Emre Elivar’dan oluşuyor.
 
Arkas Holding'in katkılarıyla gerçekleştirilen konserin ikinci yarısında Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası Beethoven'in "Op.92, La majör 7. Senfoni"sini seslendirecek.
 
7 Aralık Cuma günü Bilkent Konser Salonu'nda saat 20.00’de başlayacak konserin biletleri; www.mybilet.com adresinden temin edilebilir. Konserden bir saat önce Tunus Caddesi ve Milli Kütüphane’den hareket eden ücretsiz servisler izleyicileri Bilkent Konser Salonu’na ulaştıracak.
 
Bilkent Konser Salonu Gişesi Tel: 290 17 75         www.bso.bilkent.edu.tr