Fazıl Say yeniden Twitter'da
27.05.2013 12:39

 

Piyanist ve besteci Fazıl Say, uzun bir aradan sonra Twitter'a geri döndü.

Bazı tweetleri kendi hesabında retweet ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılan Say'a, "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçu atfedilmişti.

Bu arada, ünlü piyano sanatçısı Fazıl Say, 3 Haziran Pazartesi günü, Karşıyaka Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verecek.

Tweetleri nedeniyle çıkan sorunlar yüzünden Twitter'a yazmaya ara veren Say, yeniden takipçileriyle buluşmaya başladı. Say'ın tweetlerinden bazıları şöyle:

 

 

  1. Zor ve cetrefil bir donemden geciliyor. Ayni taraftan olanlar detaylarda birbiryle kavga etmek yerine, ana konuda birlesip kuvvetlenmeli

 

 


  1. Zor ve yarali da olsa, kirilsak ve kizsak da, bu mertebede ofkeleri anlamasak da, biz yinede onlara dost elimizi uzatmaya devam edecegiz.

 

 

 


  1. Inancli insanlarla hic bir sorunum yok. Pek cok dostum inanclidir. Dini siyasete alet eden o kitle ise, malum, saldiracak obje arar.

 

 

 


  1. Hayyam RT eden sanatcisini 10 ay cezalandiranlar, dünyaya Mevlana´nin hosgörüsünü anlatmak istediklerinde ne kadar inandirici olabilecekler