Sefiller evine dönüyor
31.05.2013 22:15

 

Sefiller-Les Miserables müzikali, eski evi olan Broadway sahnesine dönmeye hazırlanıyor.

BBC'nin haberine göre, 1987 yılında 3 sezon boyunca Broadway Tiyatrosu'nda seyirci karşısına çıkan ünlü müzikal, 13 yıl aradan sonra yeniden ''evinde'' seyircisiyle buluşacak.

Sir Cameron Mackintosh'un imzasını taşıyacak olan müzikal, 1 Mart 2014 tarihinde perdelerini açacak. Tanınmış müzikal için 23 Mart'ta özel bir gece düzenlenecek.

Yapımcılar, bu yazın sonunda tüm kadrosu tamamlanacak olan efsane müzikalin I Dreamed a Dream, On My Own ve One Day More adlı ünlü şarkıları da kapsayacağını açıkladı.

Victor Hugo'nun ölümsüz eserinden müzikal sahnesine uyarlanan Sefiller, Broadway tarihinde Operadaki Hayalet ve Cats müzikallerinden sonra en uzun soluklu müzikal unvanını taşıyor.

1987 yılından bu yana 6 bin 680 temsil yapan ve 42 ülkede 65 milyon insanla 22 dilde buluşan müzikalin Tom Hooper tarafından beyazperde versiyonu da yapıldı. Başrolünü Hugh Jackman, Anne Hathaway ve Russell Crowe'un üstlendiği film, 3 dalda Oscar ve 4 dalda BAFTA ödülü kazandı. Film, Anne Hathaway'e En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında ilk Oscar'ını da getirdi.

İşte bu unutulmaz müzikalin Anne Hathaway'den unutulmaz şarkısı I Dreamed a Dream: