Sümer Ezgü'den çocuklarla albüm
05.06.2013 12:12

 

TÜRK Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, 4 türküden oluşacak yeni albümünde oğlu 8 yaşındaki Ozan ve 5 çocukla birlikte söyledi.

Stüdyo kayıtları devam eden albüm, bu ay sonunda tamamlanmış olacak. 
 
Sümer Ezgü, Antalya'da yeni bir albüm hazırlığına başladı. Sümer Ezgü bu albümünde, oğlu Ozan ve 5 çocukla stüdyoya girdi. Antalya Bahçeşehir Koleji 5'inci sınıf öğrencileri Bilge Şam, Melisa Yanbatmaz, Benay Özkan, Duygu Uzel ve Ece Güngör'den oluşan çocuklarla Ezgü'nün hazırlıklarını sürdürdüğü albümün adı, 'Sümer Abiyle Türküler' olacak. 'Sümer Abi ve Süper Çocuklar' adı verilen grubun albümünde 'Hopa Şina Şina Şinanay', 'Tin Tin Tinimini Hanım', 'Leblebi Koydum Tasa' ve 'Horozumu Kaçırdılar' adlı 4 türkü yer alacak.
 
ROCK, SENFONİ VE FOLK BULUŞMASI
 
Sümer Ezgü, bu topraklarda doğmuş çocukların kendi öz kültürleriyle harmanlanmasını amaçladıklarını söyledi. Ezgü, "Çocuklarımızı türkülerimizle tanıştırmak, sevdirmek, buluşturmak ve tüm çocuklarımıza türkülerimizin ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Çocuklar ritimden hoşlanıyor ve baslar, davullar, rock gitarlar, senfonik yaylar ile bizim enstrümanlarımız cura, sipsi ve kaval olacak. Projenin içinde rock, senfoni ve folk yani halk bütünleşmesi var" dedi. 
 
ALBÜM AY SONU ÇIKACAK
 
Kayıtları Antalya Marşandiz'de yapılan albümün düzenlemelerinde Akdeniz Üniversitesi Konservatuvarı'ndan Hasan Bozkurt ile birlikte çalışacaklarını belirten Ezgü, albümün ilk kez Bahçeşehir Koleji'nin 13 Haziran'daki yılsonu etkinliklerinde çocuklarla birlikte sahneye çıkarak seslendirileceğini dile getirdi. Ezgü, ay sonuna doğru ise CD olarak albümün belirli sayıda çıkartılacağı ayrıca dijital platformda da yer verileceğini kaydetti.
 
OĞLUYLA BİRLİKTE SÖYLÜYOR
 
Albümde Sümer Ezgü'nün oğlu Ozan Ezgü de birlikte türkü söylüyor. Bazı konserlerinde sahnede bas gitar çalarak babasına eşlik eden Ozan, türkü söylemeyi sevdiğini ancak gitar çalmayı daha çok sevdiğini anlattı.