Necati Şaşmaz, Twitter'ı salladı!
13.06.2013 02:14

 

Kurtlar Vadisi dizisi ve filmlerinin ünlü Polat Alemdar karakteri Necati Şaşmaz'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamalar sosyal medyayı salladı.

 

Dizi ve filmlerde dublaj kullanılan Şaşmaz'ın çoğu kişi tarafından aşina olunmayan ses tonu ve yaptığı açıklamalarda tam olarak ne demek istediğinin bir türlü anlaşılamaması Twitter'da espri konusu oldu.

 

Şaşmaz, görüşmenin ardından yaptığı açıklamaya, "Yaklaşık 2 haftadır herkes gibi çok üzgünüm. Maalesef Türkiyemiz bunları haketmiyor demekten başka bir şey söyleyemiyorum. Sanırım bize nazar değdi'' diyerek başladı. Şaşmaz, şunları söyledi:

 

''Aslında  yaklaşık 10 gün süresince suskunluğumu korudum, olanları izlemek, gözlemlemek istedim.Fevri çıkışlar da yapabilirdim. Neler olduğunu görmek için bekledim. 10 günden beri çok güzel gelişmeler oldu. Sorularımın cevabını ancak alabildim. O dönemde benim Gezi Parkı'na gittiğime dair bir haber yayınlandı. Bunu ben sizler gibi habersizce okudum gazeteden. Ben bunu yapmadım. Dolayısıyla oradaki arkadaşların beni taraf etmeye çalışması hiç hoşuma gitmedi. Beni taraf etmeye çalışmak hiç yakışmadı. Bana mahalle baskısı gibi geldi. Medyanın yapmaya çalıştığı buydu. O baskıdan esiri olmak istemedim. Bu insanları zoraki taraf olmaya itmemeli bence. Şu anki düştüğümüz durum da maalesef bütün dünya gözünde üzücü, hepimiz için çok üzücü.. Çünkü Türkiye bunu hak etmiyor.''

Kendisini yurtdışından arayarak ''neler oluyor Türkiye'de'' diye sorulduğunu da anlatan Şaşmaz, "Türkiye'ye güvenin, demokratik, özgürlük söylemlerimizi sadece söylemlerde değil keşke görselde de dünyaya verebilsek'' dedi.

 

 

                                

 

 

-''Fosforlu kedi gözleri gibi''

 

Şaşmaz'ın konuşmasının en anlaşılmaz bölümü ise yaşananları en iyi biçimde aktarmak için akademisyenlerin ve düşünce insanlarına ihtiyaç olduğunu anlatırken kullandığı cümlelerde ortaya çıktı. İşte Necati Şaşmaz'ın ''kedi sözleri'' benzetmesi ve o cümleler:

 

''Akademisyenlere, sosyologlara, bilim adamlarına, düşünce insanlarına ihtiyaç var ki bize ne olduğunu anlatabilsinler. Geceden gündüze  değil de bugünden yarına değil de çok acil olarak değil ama çabuk çabuk yapılması gerekiyor. Çünkü onlar bizim tabirle biz bu gece karanlığındaki kedi gözleri gibi onları izlememiz gerekiyor. Ama o gözler de ancak bizim ışığımızla görünebilen birşey. O gördüklerimiz de fosforlu olan o kedi gözleri bize yol gösterir. Yani bizim bu sosyologlarımız, toplumsal araştırma yapan insanlar bize o yolu gösterirse benim algıladığım düşüncemle bizim doğru anlayışımız olsa gerek.''

 

Şaşmaz, ''Ben Gezi Parkı'na gitmem. Atatürk'ün askeriyim diyenle bir başkasının askeriyim diyenle aynı ortamı paylaşmak Atatürk'e hakarettir. Orda da samimi dostlarımın yanında bulunmayı ben de isterim. Her taraf Türk Bayrağı olursa inanın ben oradayım. Ben başka bir şey istemem. Bugünleri unutmayalım. Allah hepinize yardım etsin'' diye konuştu. 

 

 
-Espriler patladı
 
 
 
Başbakan'la görüşmesinin ardından yaptığı açıklama ile Twitter'ı sallayan Şaşmaz ile ilgili tweet yağmuru yaşandı. İşte bunlardan bazıları: 
 
 
 
Şevket Çoruh
 
Adam olmayı mahalleden öğrendim ben restorant bıçağı yüreksiz insan dublajlı kabadayı imitasyon oyuncu sus da biri konuşsun seni parasıyla
 
 
Ahmet Hakan
 
 
biber gazı mı, necati şaşmaz mı?
 
 
Seda Baran
 
necati şaşmaz'da ihtiyaç listesi: - özne - yüklem - zarf YAYALIM! #necatisasmaz
 
 
 
Kedi Zihni
 
 
Ben bile konuşsam Necati Şaşmaz'dan daha iyi konuşurum valla. Hatta dublaj yapsalar dizide başrolü elinden alırım. Kurtlar Vadisi Pisi.
 
 
 
Yunus Günçe 
 
 
Necati şaşmaz aktör, sinan akçıl şarkıcı...sen hala parkta yat kalk!
 
 
Halil Daye
 
 
 
Nazar etme ne olur, dublör kullan hallolur
 
 
 
Redhack
 
 
Sifrelenmis Necati Şaşmaz konusmasini biz bile cozemeyiz, dunya teknolojisi halen o boyutta degil, kusura bakmayin lutfen.. #RedHack ;)
 
 
 
Selçuk Erdem
 
 
Ben Necati Şaşmaz'ı seyredemedim, yorumlara bakınca kendimi bi felaket sonrasında dünyada kalan tek kişi gibi hissediyorum.
 
 
Mahir İpek
 
 
 
Tamam Necati takılma dublajda hallederiz:-))
 
 
Cenk Aydemir 
 
 
 
Biber gazını yediğimde bile bu kadar aptallaşmamıştım...#dirennecati
 
 
Nedim Şener 
 
 
 
Bilemediniz penguen belgeselinin kıymetini alın size Necati şaşmaz
 
 
 
Dilan Ozyurtlu
 
 
 
Necati Şaşmaz'ın Türkçesi Fatih Terim'in ingilizcesiyle ölesiye kapışır. #DirenTurkce