Hülya Avşar Başbakan ile görüştü
13.06.2013 18:25

Hülya Avşar, Gezi Parkı ile ilgili randevu talep ettiği Başbakan ile görüştü. Avşar, görüşme çıkışında ise şunları söyledi:

"Başbakan gerçekten dinledi beni, bir takım grupların Gezi Parkı'ndan ayrılması ve duygusal bir bağın olması gerekiyor. Dışardan göründüğü gibi katı biri değil. Gençlerin de kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam yok. Başbakan ile konuşabilecek bir liderin olması gerekiyor. Gençlerle Başbakan'ın arasına giren insanlara uymamak gerekiyor. Bir grup oluşturarak Başbakan ile görüşmek gerekiyor. Gezi Parkı'na gitmek istemiyorum, beni anlayacaklarını düşünüyorum. Başbakan, kendisini bilenler bir çekilsin, bizi yoran üzen kişileri bir görelim diyor Gezi'de. Başbakan'dan maalesef 'müdahale' izlenimi aldım. Gezi Parkı'na giden sanatçılar Başbakan'dan korkmasın. Onlara sinirli olmadığını söyledi. Herkes birbirinden korkmasa daha iyi olacak.Çok güzel şeyler olacağına kesinlikle inanıyorum. Arada provokatörler olmazsa eğer"  açıklamasını yaptı.


Gezi eylemlerine destek olmadığı için eleştirilen Avşar, sonrasında Gezi Parkı'nda birebir bulunanların Başbakan ile doğrudan iletişime geçebilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca "gençler adına okurum" diye yanına aldığı "Şiddetsiz İletişim" adlı kitabı gülerek "tekme yemeden gideyim" diye okumadığını da sözlerine ekledi.