Başbakan'a açık arzımdır...
16.06.2013 15:34

 

 

Eski Kültür ve Turizm Bakanı, İstanbul Milletvekili Ertuğrul Günay, Twitter hesabı aracılığıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

Gezi Parkı direnişi ve polis müdahalesinden bu yana sık sık sosyal medya aracılığıyla eleştirilerde bulunan Günay, son tweetlerinde doğrudan doğruya Başbakan'a hitap etti. Günay'ın bu tweetleri şöyle:

1/"Dicle kıyısında kaybolan kuzunun hesabını adl-i İlahi'nin Emir'den soracağı"na inanan bir yurttaş olarak Sn Başbakan'ımıza açık arzımdır:

2/ 31may cuma sabahının gereksiz şiddeti bir çevre eylemini kitlesel tepkiye,istenmez olaylara dönüştürdü.Bundan hepimiz,ülkemiz zarar gördü

3/ Dün de,görüşmelerinizden ve Mah sonucunu bekleyeceğinizi söylemenizden sonra sağduyu çağrıları yapılırken,yine talihsiz olaylar yaşandı.

4/ Bütün bu olaylar sizin bilgi ve talimatınızda değilse, hepimize,ülkemize,demokrasimize tuzak kuruluyor. Aksini düşünmek beni korkutuyor.

5/Allah rızası için,bu gerginliği düşürün.Bırakın meydanlarda bizi protesto etsinler; bağırsınlar. Yeter artık! Ölüm acı gözyaşı olmasın!

6/Büyük birhayal kırıklığıyla alanlara dökülen insanların önemli bir kısmının Anayasa oylaması ve 2011'de bize oy verdiğini biliyor musunuz?

7/ Birkez daha haykırıyorum: "Bir topluluğa duyduğunuz öfke sizi adaletsizliğe yöneltmesin" Ve "Merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez'