"Kendimi Nazi kampında gibi hissettiriyorsunuz"
23.06.2013 14:32

Akçakoca'da düzenlenen festival kapsamında konser veren Edip Akbayram, şarkılarını Gezi Parkı'nda bulunan gençlere armağan ettiğini söyledi.

Akçakoca Kültür Sanat Festivali'nin son gününde Edip Akbayram ile Haluk Levent konser verdi. Dün akşam Balıkçı Barınağı'ndaki alanda düzenlenen konserde ilk olarak Edip Akbayram sahne aldı. Edip Akbayram, "Şarkılarımı Gezi Parkı'nda bütün dünyaya özgürlük ve barış dersi veren o genç direnişçilere ve ayakta duranlar için söyleyeceğim" diyerek şarkılarını seslendirdi.

Yaklaşık 20 bin kişi Edip Akbayram'ın şarkılarına eşlik etti. Daha sonra Haluk Levent sahne aldı. Haluk Levent konsere başlamadan önce sahnenin önünde bulunan güvenlik görevlilerini görünce rahatsız olarak, "Ben başbakan değilim. Kendime Nazi kampında hissi uyandırıyorsunuz. Özel güvenlik görevlisi arkadaşlar ne olur sizler de bana yüzünüzü dönün de bari sizlere de şarkılarımı söyleyeyim" dedi.

Bunun üzerine güvenlik görevlileri kenara çekildi. Haluk Levent şarkılarıyla yaklaşık 20 bin kişiyi coşturdu. Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Edip Akbayram ve Haluk Levent'e plaket verdi.