Facebook arkadaşlarınızı gerçekten tanıyor musunuz?
23.06.2013 23:15

 

 
Hollandalı fotoğrafçı Tanja Hollander, Facebook arkadaşlarının birçoğunu tanımadığını farkedince onları bulmak için yollara düştü.
 
Dailymail'ın haberine göre, 700 Facebook arkadaşının arasında aslında hiç görmediği kişilerin olduğunu fark eden Hollander, ''Gerçekten Benim Arkadaşım Mısınız?'' isimli bir proje başlatarak arkadaşlarına birer mektup yazdı.
 
Böylece 626 Facebook arkadaşını dünyanın çeşitli yerlerinde bularak fotoğraflayan Hollander, 2 yıl boyunca sürdürdüğü kampanya için uçak, tren, gemi, tamyon, metro, araba kullandı, hatta yürüdü. 
 
Bu fotoğrafları belgesel projede kullanan Hollander, ''Aslında benim için yorucu oldu. Ama artık sanal bir arkadaşlığı gerçek dostluklara dönüştürmeyi başardım'' dedi. 
 
Bir yandan insanları tanırken bir yandan da kendisi hakkında yeni şeyler öğrendiğini ifade eden Hollandalı fotoğrafçı, ''Aslında benim için tamamen yabancı olan bu insanlar bana evlerinin kapılarını açtı, yaşamlarını, hikayelerini, yiyeceklerini paylaştı'' sözleriyle projenin sonuçlarından duyduğu memnuniyeti de özetledi. 
 
İşte Hollander'ın artık gerçek dostları haline gelen Facebook arkadaşlarından bazıları: