Cem Yılmaz'dan Levent Kırca'ya sert tepki
28.06.2013 17:58

 

 

Komedyen Cem Yılmaz, kendisini korkarak Gezi direnişiyle ilgili tweetleri silmekle suçlayan Levent Kırca'ya çok sert tepki gösterdi.

Tartışma, Levent Kırca'nın, Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde, kendisinin yazıp yönettiği ve rol aldığı politik güldürü tarzındaki 'İçerdekiler' adlı tiyatro oyununun sahnelenmesinin ardından yaptığı konuşmayla başladı. Kırca, Gezi Parkı protestoları sırasında attığı tweetleri silen ünlü kmedyen Cem Yılmaz'a tepki gösterdi.

Kırca, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde kendisini bekleyen kalabalığa seslenerek gündemi değerlendirdi.

Sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında Taksim Gezi Parkı protestolarına değinen Kırca, "Türkiye'de, 'Acaba bilgisayar başında yitirdik mi?' diye düşündüğümüz gençlik bir anda ayağa kalktı ve herkesi de ayağa kaldırdı. T.C.'yi indirmeye çalıştılar, Cumhuriyet'i yıkmaya çalıştılar, bayrağımızla oynadılar, Türkiye'yi bölmeye dahi kalktılar. Ancak genç kardeşlerimiz bu oyunu bozdu'' dedi. 

Sanatçıları Türkiye'de yaşananlara sessiz kalmakla suçlayan Kırca, şunları söyledi:

"Bir tweet yüzünden tiyatrocu kardeşimiz Memet Ali Alabora'nın peşine düştüler. Genç kardeşimizi öldürmeye çalışıyorlar. Bunlar utanılacak şeylerdir. Ne yazık ki sanatçı kardeşlerimiz Türkiye'den yediği ekmeği hak etmiyor. Paralarının, dizilerinin peşindeler.

Lütfedip 2 tweet atan Cem Yılmaz, endişesinden, korkusundan öteki gün tweetleri sildi. Duydum ki 'Bizim artık çocuğumuz var' diyormuş. Ulan bizim yok mu? Burada ölenler çocuk değil mi? Biz çocuklarımızın çağdaş şekilde yaşaması için cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Ne yapacaksak demokratik yollardan yapacağız."

Bunun üzerine, Cem Yılmaz, Twitter aracılığıyla Kırca'ya yanıt verdi. Sert bir üslup kullanan Yılmaz, şu tweetleri attı:

 

 

                   

 

 

DHA/SEYİRCİKEDİ