''Diktatörmüş, bilmiyordum''
01.07.2013 23:39

 

Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez,  Türkmenistan Cumhuhrbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un 56. yaşgününde verdiği konser nedeniyle özür diledi.

 
Eonline'ın haberine göre, konserde ''Happy Birthday'' şarkısını seslendiren Lopez, sözcüsü aracılığıyla, insan hakları aktivistlerince eleştirilince kendisinin organizasyonla ilgili fazla bilgisinin olmadığını ifade etti.
 
Sözcü, ''Eğer Türkmenistan'da böyle insan hakları ihlalleri olduğunu bilseydi Jennifer asla bu organizasyona katılmazdı'' dedi. Lopez'in daha önce de sık sık bu tarz etkinliklere davet edildiği, ancak insan hakları konusunda sorular yönelterek eğer ihlal varsa kabul etmediği de belirtilerek, ''Bu tip istekler hep gelir ama o bunları çok ciddiye alarak seçer. Her zaman araştırır ve bundan da hiç üşenmez'' ifadesi kullanıldı. 
 
Jennifer Lopez'e bu konser için yaklaşık olarak 750 bin dolar ödendiği ve ABD'den Türkmenistan'a özel bir jetle götürüldüğü de gelen haberler arasında yer aldı.
 
Daha önce de Mariah Carey, Usher, Nelly Furtado ve Beyonce gibi şarkıcılar, Libya Lideri Muammer Kaddafi onuruna verilen etkinlikte konser verdikleri için eleştirilmişti.