Önce fotoğrafını çekiyor, sonra pişirip yiyor
23.07.2013 00:21

 

Almanya'da Anne-Catherine Becker-Echivard isimli performans sanatçısı, ölü balıklardan ilginç bir çalışmaya imza attı.

 
Mirror gazetesinin haberine göre, Paris doğumlu Becker-Echivard, levrek balığı, tekir, mezgit ve sazan balıklarını çalışmasında kullandı.
 
Çalışmasının olağan dışı karşılandığını dile getiren sanatçı, ''Arkadaşlarım ve ailem çılgın olduğumu düşünüyor. Görenler ise ya çok seviyor ya da iğrenç buluyor'' dedi.
 
 
 
 
Anne-Catherine Becker-Echivard, eseri ortaya koymak için 3 ay çalıştığını dile getirerek, balıkları uzunluklarına göre seçtiğini, bu aşamanın da vakit aldığını ifade etti.
 
 
 
 
            
 
 
 
 
''Modellerini'' Berlin'deki evine yakın bir balıkçıdan aldığını belirten sanatçı, balıkların çeşitli kıyafetler ve ortamlarda fotoğraflarını çektikten sonra onları evde pişirip yediklerini söyledi. Becker-Echivard, ''Aslında bu geri dönüşümü olan bir sanat. Hiçbir şey ziyan olmuyor'' sözleriyle yaptığı eseri anlattı. 
 
Televizyondan gazetelere radyo programlarına kadar birçok yerden ilham aldığını belirten Becker-Echivard, "Bu bir rol oynama, bir fabl veya hikaye... Tüketim toplumuna eleştiri getirmek için insanları karikatürize ederek yaptığım ironik bir bakış açısı'' diye konuştu.
 
Becker-Echivard, bu sanat eserini çocukluk hobisinden yola çıkarak meydana getirdiğini, o zamanlar da oyuncak fareleri giydirdiğini sözlerine ekledi.