Kübalı piyanist Vallina'dan taş ocağinda konser
26.07.2013 17:47

 
 
Let's Bodrum 10'uncu Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Kübalı piyanist Mauricio Vallina konseriyle devam etti.
 
Taşları dünyanın yedi harikasından biri olan Mausolleion anıt mezarının yapımında kullanılan 2 bin 500 yıllık bir tarihe sahip, Koyunbaba Mevkisi'ndeki Antik Taş Ocağı'nda sahneye çıkan Mauricio Vallina, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yaklaşık 300 kişinin izlediği konserde sanatçı, konserin ilk yarısında J.S. Bach/F.Liszt'ten, "Fantasie and Fugue for Organ in G minor BWV 542" ve yine F.Liszt'ten, "Totentanz: Paraphrase on Dies Irae' S 126 for piano solo" adlı eserleri seslendirdi. Vallina, programının ikinci yarısında ise G.Verdi/ F.Liszt'in, "Paraphrase de concert from Rigoletto" adlı eserle başladı. Daha sonra sanatçı F.Liszt'ten iki esere daha yer verdi. Önce "Gondoliera" ve ardından "Vals Oubliée No 1 in F sharp Major R 38, Mephisto Vals No 1 in A Major R 38"i seslendiren Mauricio Vallina, programında sonunda izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
 
10'uncu Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 28 Temmuz'daki, Endellion Dörtlüsü (Yaylı dörtlü, İngiltere) & Gülsin Onay (piyano) ile devam edecek.
 
 
 
DHA