Hobbit bitti, anı fotoğrafları kaldı
30.07.2013 00:04

 

Hobbit serisinin yönetmeni Peter Jackson, çekimleri bitirmenin huzur ve rahatlığını yaşıyor. Yönetmen Jackson, çekimlerdeki anı fotoğraflarını paylaştı.

 
Çekimleri geçen cuma günü sona eren üçlemenin anı fotoğrafları, filmin Facebook sayfasında yer aldı. Filmin çekimlerine sabah 06.30'da başladıklarını anlatan yönetmen, günde 11 saat çalıştıklarını dile getirdi.
 
Çekimlerin belirledikleri takvimin biraz gerisinde kaldığını da itiraf eden Peter Jackson, üçlemenin ikinci filmi olan The Desolation of Smaug'un müzikal yönünün de kuvvetli olduğunu, bu nedenle büyük heyecan duyduğunu ifade etti. 
 
Filmin final çekimlerine ilişkin fotoğraflara da yer veren Jackson, Hobbit serisinde Thorin Meşekalkan (Thorin Oakenshield) rolünü canlandıran Richard Armitage, Kili (Aidan Turner) ve Fili (Dean O'Gorman) ile fotoğrafları da hayranlarla paylaştı. 
 
Yapımın saat 10.30'da sona ermesinden sonra çalışmalarını sürdüren ve saat 01.00 sularında eve dönen Jackson'ı bir sürpriz bekliyordu. 20 saat son gün ve 771 günlük çekimlerin ardından eve döndüğünde kapının önünde filmin genç hayranlarını kapıda bulan Jackson, ''Uzun bir gece olacak'' notunu düştü.

Seriden  ''The Desolation of Smaug'' 13 Aralık 2013, Peter Jackson'ın üçlemesi Hobbit'in üçüncü halkası The Hobbit: There and Back Again, 17 Aralık 2014 tarihinde gösterime girecek.
 
İşte Hobbit filminin son günü: