Avatar serisi gümbür gümbür geliyor!
03.08.2013 00:38

 

Fox Stüdyoları, tüm zamanların gişe rekortmeni Avatar'ın seri olacağı ve 3 yeni filmle izleyici karşısına çıkacağına duyurdu.

 
BBC'nin haberine göre, yönetmen James Cameron, 3 yeni Avatar filminin çekimleri için 2014 yılında çekimlere başlanacağını belirtti.
 
Filmlerin 2016, 2017 ve 2018 yıllarında peşpeşe izleyiciyle buluşacağını belirten Cameron, ''Yeni filmlerin senaryosunu yazarken Avatar'ın dünyasının iyice farkına vardım. Hikaye ve karakterler beni düşündüğümün ötesinde zenginleşti'' dedi.
 
Yönetmen Cameron, bunun üzerine seriyi genişlettiklerini ifade ederek, ''Bu aslında üçleme olacaktı. Ama beyazperdeye getirmek istediklerim için iki filmin yetmeyeceği ortaya çıktı'' sözleriyle serinin genişletilme sebebini açıkladı.
 
 
 
 
                   
 
 
 
 
 
 
Cameron, orijinal senaryo üzerinde çalışırken, 4 senarist de devam filmleri için stüdyo ile anlaşmaya vardı. Bu senaristler, Dünyalar Savaşı film senaryosunu kaleme alan Josh Friedman, Maymunlar Cehennemi senaryo ekibinden Amanda Silver ile Rick Jaffa, Armageddon filminin senaristi Shane Salerno oldu. 
 
Bu arada, seride, ilk filmde ölen Sigourney Weaver'ın canlandırdığı Dr. Grace Augustine de filme geri dönecek.