Oscar'a bu kez ''tatlı dilli'' sunucu
03.08.2013 01:45

 

 
 
Geçen yıl Seth MacFarlane'in zaman zaman saldırgan bulunan esprileri nedeniyle sıkıntı yaşanan Oscar töreninde benzer sorunların yaşanmaması için önlem alındı. MacFarlane yerine ''tatlı dilli'' bir sunucu bulunarak görev komedyen ve TV sunucusu Ellen Degeneres'e verildi.
 
Entertainment Weekly'nin haberine göre, 86. Oscar ödüllerini Ellen DeGeneres sunacak. İkinci kez sunucu olacak DeGeneres, lezbiyen bir oyuncu ve eşi de kendisi gibi aktris olan Portia de Rossi. DeGeneres, haberi Twitter adresinde, ''Evet, artık resmieşti. Oscar törenini sunuyorum. Akademi'ye teşekkür ederim ve eşim Portia'ya... Ah canlarım, haydi orkestra çalsın'' tweetiyle duyurdu. 
 
Seth MacFarlane'in aksine esprileri son derece ''sevimli'' bulunan Degeneres, Akademi'nin geçen yıl yaşadığı sorunlara son verecek gibi görünüyor. 
 
Degeneres, 2007 yılında da törenin sunuculuğunu üstlenmişti.  
 
 
 
 
                                               
 
 
 
 
 
-İşte o skandal espriler
 
 
Ted isimli müstehcen komedi filmiyle tanınan Seth MacFarlane, aslında eleştirilen tutumuna karşın Oscar gecesinin en yüksek reyting alan sunucularından biri.
 
Buna karşın özellikle Hollywood'un tepkisi nedeniyle bu yıl tercih edilmeyen MacFarlane'in gecede şu esprileri büyük tepki görmüştü:
 

-MacFarlane, Quentin Tarantino'nun Django Unchained adlı filmindeki kanlı sahnelere atıfta bulunarak, ''Aslında Rihanna ve Chris Brown'ın randevuları için uygun bir film'' dedi. Bilindiği gibi, Chris Brown, Rihanna'yı feci şekilde döverek hastanelik etti.

 

-Oscarlı dev aktör Denzel Washington'ın Flight-Uçuş adlı filminin parodisinde ünlü oyuncuyu yüzüne kahverengi çorap takılmış maskeli kuklayla canlandırdı. Bu durum ''ırkçı bir espri'' olarak yorumlandı. Hatta ünlü aktörün En İyi Erkek Oyuncu adayları açıklanırken kaşlarını kaldırması da buna bağlandı.

 

-Adele'in fazla kilolarına üzeri kapalı gönderme yaptı.

 

-9 yaşındaki Oscar adayı Quvenzhané Wallis için ''yaşlı bir bayana yenilebilir'' dedi. Aslında 22 yaşındaki Jennifer Lawrence'ı kastediyordu, ancak lafın ucu 86 yaşındaki Emmanuel Riva'ya dokundu.

 

-Jennifer Aniston'dan bahsederken bir dönem onun eskiden striptizci olduğu iddialarının gündeme getirildiği haberleri anımsatacak sözler etti.

 

-Ayı Ted'i konuşturarak, Hollywood'un Musevi lobisinin kontrol ettiğini ima etti.

 

-Argo filminden söz ederken de şaka yollu Akademi'yi taşladı. MacFarlane, ''En İyi Film'' Oscar'ını alan Argo'nun yönetmeni Ben Affleck'e hitaben, ''Argo iyi bir film. Ama Akademi seni yönetmen olarak tanımıyor. Ama bil ki Ben dostum bu senin suçun değil'' dedi.