Hobbit: En güzel ve en yakışıklı Elf birlikte!
08.08.2013 21:52

 

Hobbit üçlemesinin çekimleri sona ererken, serinin hayranları için heyecanlı bekleyiş başladı. Serinin ikinci halkası olan The Hobbit: The Desolation of Smaug adlı filmle ilgili son ipucu da en güzel ve en yakışıklı Elf'in birarada görüldüğü sahne oldu.

Filmle ilgili ipuçları elde etmek için elinden geleni yapan sinema sektörü yayın organları, her gelişmeyi anında Hobbitseverlere duyuruyor. İlk film Hobbit: Beklenmeyen Yolculuk, Thorin, Bilbo ve beraberindekilerin Ulu Ejder Smaug'un inine yaklaşmasıyla sona ermişti. 

The Hobbit: The Desolation of Smaug filminde Elfler bu kez daha yoğunluklu olarak yer alacak. Bu filmden yeni paylaşılan fotoğraf karesinde yakışıklı aktör Orlando Bloom'un canlandırdığı Legolas ile güzel yıldız Evangeline Lilly'nin canlandırdığı Tauriel bir arada görülüyor. 

Uygulayacakları stratejiyi tartışan iki karakter, filmde sık sık yanyana gelerek iki oyuncunun hayranlarıyla buluşacak. 

Aslında Yüzüklerin Efendisi'nde bulunan, ancak Hobbit kitabında olmayan Legolas karakteri, senaristler tarafından filme eklenirken, Tauriel karakteri de film için özel olarak yaratıldı. 

Peter Jackson'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Aidan Turner, Billy Connolly, James Nesbitt ve Graham McTavish rol alıyor. Film, J.R.R Tolkien'in romanından Fran Walsh ve Philippa Boyens tarafından senaryolaştırıldı. Filmin özeti şöyle:

Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerede?
 
 
 
               
 
 
 

Serinin diğer iki halkasından ''The Desolation of Smaug'' 13 Aralık 2013, Peter Jackson'ın üçlemesi Hobbit'in üçüncü halkası The Hobbit: There and Back Again, 17 Aralık 2014 tarihinde gösterime girecek.