Kenan İmirzalıoğlu'ndan ''tutsaklık'' açıklaması
10.08.2013 16:23

 

 
İSTANBUL Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda polis tarafından gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, tatil için Barselona'ya gitti.
 
Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Barselona'ya giden İmirzalıoğlu, basın mensuplarının bayramını kutlarken, soruları yanıtsız bıraktı.
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan daha sonra serbest bırakılan ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'na ait olduğu ve sosyal medyada yer alan açıklamalarla ilgili avukatı yazılı açıklama yaptı. İbrahim Şahinkaya tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 
 
Müvekkilimiz Sn. Kenan İmirzalıoğlu'nun, yürütülen bir soruşturma kapsamında Savcılık Makamınca alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldığı kamuoyunun malumudur. Bir kaç gündür yazılı basında ve sosyal medyada, müvekkilimizce söylendiği izlenimi yaratılan gerçek dışı ifadeler yer almaktadır.
 
Hemen belirtmek gerekir ki; müvekkilimizin facebook ve twitter başta olmak üzere hiç bir sosyal platforma üyeliği bulunmamaktadır. 
 
Bu itibarla; gerek yazılı basında, gerekse sosyal platformlarda müvekkilimiz adıyla yapılan tüm açıklamalar asılsızdır. 
 
Bu konuda, müvekkilimiz ve vekilleri dışında yapılacak açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
 
Kamuoyunu yanlış yönlendirme amacına matuf, bilgi kirliliği yaratan ve müvekkilimizin kişilik haklarını ihlal eden bu yayınlar hakkında yasal başvuru hakkımızı saklı tutuyoruz. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
İNTERNETTE DOLAŞAN AÇIKLAMA
 
İnternette dolaşan açıklama ise şöyleydi:
 
Adı özgürlük diyorlar. Hayatımızı inceleyip özelimizi dinleyip sonra da pardon yanlış anladık deyip adaleti kendileri tayin edip sonrada özgürsün diyorlar. Bence bunun adı özgürlük değil tutsaklıktır... Sevgilerimle KENAN İMİRZALIOĞLU
 
İbrahim Yıldız/DHA