Biri bu zombilere dur desin!
11.08.2013 23:39

 

 
Başrolünü Brad Pitt'in üstlendiği zombi filmi Dünyalar Savaşı Z-World War Z, gişe rekorlarını altüst etti. Film, dünya çapında 502 milyon 6 bin dolarla Brad Pitt'in en yüksek gişe yapan filmi unvanını da kazandı.
 
Hollywood Reporter'ın haberine göre, Paramount yapımı Dünyalar Savaşı Z, yaz aylarının en başarılı filmleri arasında başı çekti. Hafta sonunda dünya çapındaki hasılatı 502 milyon 6 bin dolara ulaşan film, bu hasılatın 305 milyon 2 bin dolarını yurt dışından (Kuzey Amerika dışında bütün dünya) elde etti. 
 
 
Brad Pitt'in bugüne değin en yüksek gişe yapan filmi olan Troy'u geride bırakan film, ünlü aktörün filmleri arasında gişe bakımından en üst sıraya yerleşti. Troy (Truva), 497 milyon 3 bin dolar gişe yapmıştı.
 
Dünyalar Savaşı Z, Türkiye'de de halen gösterimde bulunan filmler arasında en çok izlenen yapım. Film, 7 haftadır gösterimde ve toplam seyirci sayısı 719 bin 324.
 
Başrolünü ünlü aktör Brad Pitt'in üstlendiği yapımın yönetmeni Marc Forster. Max Brooks'un kitabından sinemaya uyarlanan yapımda Pitt, iki çocuklu bir aile babası ve Birleşmiş Milletler görevilisi Gerry Lane'i canlandırıyor. Pitt'e Mireille Enos, James Badge Dale, David Morse, Grégory Fitoussi ve Matthew Fox eşlik ediyor. 
 
Brad Pitt'in yapımcıları arasında da yer aldığı filmin konusu şöyle:
Zombi Savaşı’nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. Ve insan oğlu ikiye ayrılır.