Fazıl Say festivali başlıyor
14.12.2012 12:31

 

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliğinde BİFO-Fazıl Say Festivali ile izleyici karşısına çıkacak. Say, bugün (14 Aralık), yarın (15 Aralık) ve 16 Aralık'taki bu konserlerin ardından yollara düşecek ve Ankara, Almanya, Adana, Gaziantep ve Mersin'de seyirciyle buluşacak.
 
BİFO-Fazıl Say Festivali etkinliklerinde  Fazıl Say’ın eserleri Şef Gürer Aykal, Borusan Filarmoni Orkestrası, Borusan Tahta Nefesliler Beşlisi ve solistler tarafından seslendirilecek. 2. Senfoni “Mezopotamya”, ‘Ney Konçertosu “Hezarfen”, “Alevi Dedeler Rakı Masasında”, Yaylı Çalgılar Dörtlüsü “Boşanma”, Piyano ve Viyolonsel için Sonat, “Ses” Piyano ve Soprano için, İpekyolu, “Panter” Lirik soprano ve orkestra için Lied ve 3. Senfoni, “Universe” BiFO & Fazıl Say Festivali’nde yer alacak eserler arasında.
 
Borusan Kültür Sanat tarafından gerçekleştirilen BİFO & Fazıl Say Festivali’nde 3 gün boyunca Fazıl Say’ın 9 farklı eseri klasik müzik severlerle buluşacak. Festivalin konserleri Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde 14 – 15 -16 Aralık’ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.
 
Festival’de Dört Türkiye Prömiyeri
 
Festivalde, Say'ın Ney Konçertosu “Hezarfen”, Piyano ve Viyolonsel için Sonat, “Panter”, Lirik soprano ve orkestra için Lied ve sanatçının 3. Senfonisi “Universe” festivalde Türkiye prömiyerleri yapılacak.
 
Biletler için: