21 Aralık inansak da mı saklasak, inanmasak da mı saklansak...
14.12.2012 13:33

21 Aralık…

Tüm dünya bu günü konuşuyor. Kimi konuşmaktan bıkmış, kimi meraktan, kimi korkudan, kimi yeter konuşmayın diyor, ama herkes konuşuyor, düşünüyor, tartışıyor, planlar yapıyor.
 
Kaç gün kaldı?
 
Neler olacak?
 
Ya Maya’lar haklıysa?
 
Ya gerçekten dünyanın sonuysa?
 
Japon Prensesi konuştu, ruhumuz karardı.
 
Tibet’li din adamı yazdı, makarna ve mum stoku yapmaya başladık.
 
Şirince etkilenmeyecek diye bir şey attı ortaya biri. Dünya paralar ödeyerek Şirince’ye akın ediyoruz. En son imkansız görevlerin adamı, Sciencetology tarikatının önde geleni Tom Cruise’un da Şirince’ye geleceğini duyduk, rahatladık. Onun gelişi, Şirince’ye gidişimizin sağlaması olacak adeta. Scientology de inanmış bak!
 
Aslında ne herkes inanıyor, ne hiç kimse inanmıyor. İnanmakla, inanmamak arasında gidip geliyoruz. Her yeni yazı ve bilgi kafamızı biraz daha karıştırıyor. İnanmak istemiyor, bir yandan da inanmazsak başımıza geleceklerden korkuyoruz. Öyle ya ışığa inananlar yaşayacak, karanlık taraftakiler yok olacak!
 
İnananlar, inanmayanlar ve inanmaz görünüp içi içini yiyenler olarak bölünmüş durumdayız bana sorarsanız.
 
En inanmayanın bile aklından bir kez bile “ya doğruysa” diye geçirmediğine de ben inanmam.
 
Fakat arkadaş çevreniz inanmayanlardan, “Ya ne Maya’sı , ne 21’i, bırak allasen içlerine kocakarı kaçmış bunların!”cılardan oluşuyorsa, yandınız. Arkadaşlara rezil olmamak için inanmaz görünüp, gidip marketteki makarna ve kuru bakliyat raflarını boşaltırsınız. “Ne olacak canım, kuru gıda bozulmaz, etmez, kıyamet kopmasa da yeriz, ne var?” Bir taraftan da gizli gizli yazıları takip edip, bilgilenmeye çalışırsınız. Yok mu içinizde bunları yapan? Hımm, peki ben yanılmışım..
 
Şirince’ye gidenlerle dalga geçmek de, inanmaz görünenlerin en tatlı oyuncağı son günlerde. Kıyamet kopmaz da 22 Aralık’da herkes sağ salim evine dönerse, kıyametin kopmamasından çok, onların nasıl safiyane bir şekilde inanıp, boşu boşuna dünya paralar bayılmış olmasına sevineceğiz. Bunu abartıp Şirince çıkışında halaylar eşliğinde uğurlamak isteyenler bile olabilir.
 
Onların cebinden çıkan binlerce lira bizim cebimizden çıkmadı diye mi sevineceğiz, kıyamet kopmadı, hepimiz yaşıyoruz diye mi belli değil. Herkesin gözü Şirince’de bu yüzden.
 
Şaka bir yana dünya ve insanlık gerçekten bir değişime gidiyor. Uzun zamandır maneviyata, spiritüelizme doğru bir yaklaşım var. Metafizik, okültizm, ezoterizm yüzyıllardır var olmalarına rağmen güncel terminalojide yer almaya başladılar. Yazarların, düşünürlerin, Kızılderililerin, şamanların yüzyıllar önce söyledikleri yeni bir farkındalıkla hayatımızda yer almaya başladı. Tüm sosyal mecralarda özlü söz paylaşımı aldı yürüdü. Sıkılanlar olmasına rağmen genel olarak insanlığa bir
ruhsal uyanış ve farkındalık getirdiğini de hiç kimse inkar edemez.
 
Sevgi, anlayış, paylaşım, öz benlik, içimizdeki çocuk gibi söylemler anlamlarını yeniden buluyor. Melekler, ışık işçileri arttı.
 
Uzun zamandır, gelmekte olan bu yeni çağa hazırlanıyorduk. Dünya, evren, yaradılış, birlik, kuantum, kişisel gücümüz, evrensel sırlar…vb ilgili kitaplar ve videolarla insanlık bu değişime artık hazır.
 
21 Aralık güneş patlaması ile kısa süreli bir felaket yaşayacak bile olsak, hazırlanmış olduğumuz bu değişim ve manevi akımın parlaması ve çoğunluk tarafından kabul görmesinin miladı olacak bence.
 
Hemen o gün bir değişim görmeyebiliriz. Zamanla, zaten başlamış olan değişim, görmeye direnen gözleri bile kamaştırır hale gelecek.
 
Tüm gözlerde sevgi, anlayış, birlik parlayacak.
 
Kendi içimizde Tanrısal olana kavuşup, karşımıza çıkan herkeste de Tanrısal olanı arayacağız, bulacağız.
 
Ve evet…elbette karanlıkta yaşamayı tercih edenler bu aydınlık çağda varlıklarını daha fazla sürdüremeyecekler. Kimisi dönüşecek, kimisi… kim bilir göreceğiz.
 
Yalnız siz siz olun hayatta kalabilmek için, inanıyor görünmekle ışığa kavuşacağınızı sanmayın.
 
Önümüzde sayılı gün kaldı, kalpleri temizleyin, içinizdeki ışığa sarılın. Varsın kıyamet kopmasın, bu inanışla, insanlık ışıldasın, dünya parlasın…
 
Sevgiyle
 
Gayatri Senem