Şeytan Tohumu çok korkutacak!!
23.08.2013 14:12

 

Sinemalarda bu hafta 5 yeni film seyirciyle buluşacak. Gerçek bir olaydan yola çıkılarak beyazperdeye uyarlanan Şeytan Tohumu, Robert Redford'un yönettiği Geçmişin Sırları, sevimli animasyon Uçaklar, romantik komedi Bu Aşk Fazla Sürmez ve komedi yapımı Büyükler 2, bu haftanın yeni yapımları olacak.

 

-Geçmişin Sırları (The Company You Keep):  Oscarlı sanatçı Robert Redford'un yönetmen koltuğuna oturduğu gerilim filminde Shia LaBeouf, Susan Sarandon, Nick Nolte ve Chris Cooper rol alıyor. Redford'un kendisinin de rol aldığı film, eski bir savaş karşıtı olarak cinayet suçlamasına maruz kalan ve 30 yıl kaçak bir hayat süren Jim Grant'ın, yıllar sonra kimliğinin ifşa olmasıyla FBI'dan yeniden kaçışını anlatıyor. Film, Neil Gordon'ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlandı.

 

                                           

 

 

 

-Şeytan Tohumu (The Possesion):  Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal'ın yönettiği Şeytan Tohumu (The Possession), korkutucu senaryosuyla öne çıkıyor. Senaryosunu Juliet Snowden,  Stiles White,  Stephen Susco,  E.l. Katz,  Leslie Gornstein ve  Kevin Mannis'ten oluşan kalabalık bir kadronun yazdığı filmde Jeffrey Dean Morgan Kyra Sedgwick Agam Darshi Madison Davenport ve  John Cassini rol alıyor. Filmin senaryosunda Leslie Gornstein adlı bir gazetecinin Times'da yayınlanan bir makalesinde yer alan bir Yahudi efsanesinden esinlenilirken, eşinden ayrı bir adam ve kızının, yanmış bir evden çıkan ahşap bir kutuyu satın alması ve kutuyu eve getirmelerinden sonra başlarına tuhaf şeyler gelmeye başlaması anlatılıyor.

 

 

 

                                           

 

 

 

Bu Aşk Fazla Sürmez (I Give It A Year): Dan Mazer'ın yönettiği İngiliz yapımı filmde Rose Byrne Simon Baker Jason Flemyng Minnie Driver ve Stephen Merchant rol alıyor. Senaryosunu da Mazer'ın kaleme aldığı filmin öyküsü şöyle:

 

Bir partide tanıştıktan sonra kısa sürede evlenen Nat ve Josh’un evliliğinde ‘cicim ayları’ çabuk bitmiş, pembe bulutlar dağılmıştır. Evliliklerinde ilk yıl dolarken iyice gün yüzüne çıkan sorunlar, zaten pek uyumlu olmayan çifti birbirinden uzaklaştırır. Resmin içine bir de Josh’ın eski kız arkadaşı Chloe ve çekici bir iş adamı olan Guy’ın da girmesiyle her şey daha da karmaşık bir hal alır. Evlilikte ilk seneyi atlatmak, sanıldığından da zordur! Acaba Nat ve Josh’un aşkı ne kadar sürecektir?

 

 

 

                                           

 

 

-Uçaklar (Planes):  Walt Disney'in gişe rekortmeni animasyonu Arabalar'dan sonra hazırladığı Uçaklar izleyici karşısında... Filmin yönetmenliğini Klay Hall üstleniyor.. Filmde akrobasi uçağı olma hayali kuran Dusty isimli kasaba uçağının maceraları anlatılıyor. Filmin Türkçe dublajında Dusty karakterini Mustafa Sandal seslendiriyor. 

 

 

 

 

                                           

 

 

 

-Büyükler 2 (Grown Ups 2):  Sevilen komedyen Adam Sandler'ın başrolde olduğu filmde Sandler'ın rol arkadaşları, Kevin James, Salma Hayek, Chris Rock ve David Spade. Yönetmenliğini Adam Sandler filmlerinin değişmez rejisörü Dennis Dugan'ın üstlendiği filmin sürprizi ise efsane NBA yıldızı Shaquille O’Neal. Filmin konusu şu şekilde:

Aynı mahallede büyüyen ve yıllar sonra bir araya gelen bir grup arkadaşın eve geri dönme vaktidir. Eve geri döndüklerinde onları bekleyen komik maceralarla birlikte bu sefer çocuklarından öğrenecekleri dersler vardır.

 

 

 

                                           

 

 

Seanslar için tıklayınız