Yarasa Adam sürprizi!
23.08.2013 22:12

 

Christian Bale'den boşalan Yarasa Adam-Batman rolü sürpriz bir ismin oldu. Batman'i Argo filmiyle Oscar ödülü kazanan ünlü aktör Ben Affleck canlandıracak.

Batman ile Superman'i karşı karşıya getirecek olan filmde 41 yaşındaki Affleck'in rol arkadaşı ise beyazperdenin son Superman'i Henry Cavill olacak.  

Warner Bros Başkanı Greg Silverman, "DC Comics'in en sevilen süper kahramanlarından birini canlandırmak için sıradışı bir aktöre ihtiyacımız olduğunu biliyorduk ve Ben Affleck de bu tabloya yakışan bir isim" dedi.
 

Filmin yönetmeni Zack Snyder ise Affleck'in oyunculuk becerisiyle, 31 yaşındaki Cavill'in canlandıracağı Clark Kent karşısında, Kent'ten "daha olgun ve akil bir portre" çizerek "denge unsuru" olacağını, onunla çalışmak için sabırsızlandığını söyledi.

 

-Batman hayranları tepki gösterdi

 

Bu arada, Ben Affleck'in Batman olacağının açıklanmasının ardından ünlü aktörü çok da mutlu etmeyecek bir lobi oluşturuldu.

Twitter'da 96 bin tweet atılırken, yüzde 71'i oyuncuyu bu rolde görmek istemediğini dile getirdi.

İki süper kahramanı aynı filmde buluşturacak olan filmin çekimlerine gelecek yıl başlanması, filmin vizyona 2015 yazında girmesi bekleniyor.

 
Daha önce Michael Keaton ve George Clooney'in canlandırdığı Batman'i son olarak Christopher Nolan'ın "Dark Knight" (Kara Şövalye) üçlemesinde Christian Bale canlandırmıştı.

 

                                           

 

-Saatlerce vücut çalışıyor

 

Bu arada, Oscar ödüllü oyuncu Batman kostümünü giyebilmek için yoğun şekilde çalışmaya başladı.

US Weekly'nin haberine göre, Batman rolü için günde 2-3 saatini spor yapmaya ayıran Affleck, daha önce de yine bir süper kahraman'ı, Daredevil'ı canlandırmıştı. Eşi Jennifer Garner ile de bu rol sayesinde tanışan Affleck, 41 yaşında süper kahraman olmak için gün sayıyor.