Dinozorlar 20 yıl sonra başardı
25.08.2013 00:09

 

Dinozorlar 20 yıl sonra gelerek zoru başardı. Steven Spielberg’in 1993 tarihli gişe rekorları kıran yapımı Jurassic Park'ın 3D versiyonu, 1.09 milyar dolar gişe hasılatı elde etti.

 

Empire dergisinin internet sitesinde yer alan habere göre, Nisan ayında dünya çapında gösterime giren Jurrassic Park 3D, orijinal filmin yapamadığını başardı. İlk film, dünya çapında 970 milyon dolara ulaşabilirken, 3D teknolojisiyle yenilenen film hasılatı rekoru kırdı. Film, ''milyar dolar kulübüne'' giren film, tüm zamanların en yüksek gişe hasılatı elde eden 13 yapımı arasına da girdi.

 

Çin'de ilk haftasına giren ve şimdiden 6.3 milyon dolar gişe yapan filmin hasılatının bu büyük pazardaki seyircilerin de bırakacağı gelirle çok daha yüksek rakamlara ulaşması bekleniyor.

 

Bu arada, Jurassic Park IV isimli filmin hazırlıkları da sürüyor. Bu yapım, 2015 yılında seyirciyle buluşacak. 

 

-90'larda fırtına gibi esmişti

 

netmen Steven Spielberg’ün çığır açan filmi Jurassic Park, 20. yılının şerefine 3 boyutlu olarak 9 Ağustos Cuma günü beyaz perdeye geri dönüyor. 90’lara damgasını vuran film, günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde yeni nesil ile buluşmaya hazırlanıyor.  Serinin yeni çekilecek olan 4. filmi ise yolda...

 

Universal Pictures, Steven Spielberg’ün çığır açan başyapıtı Jurassic Park’ı 9 Ağustos’ta bu kez üç boyutlu olarak yeniden beyazperdeye getiriyor. İlk kez 1993 yılında tanıştığımız Jurassic Park evrenini son teknolojiyi kullanarak 3 boyutlu hale getiren Spielberg, üç kez Oscar kazanan, gişe rekortmeni bu filmi yeni nesil sinema izleyicisiyle buluşturuyor. Filmin eski hayranlarına ise filmdeki dünyayı ilk kez vizyona girdiği yıllarda hayal edilemeyeceği bir biçimde izleme fırsatı sunuyor.
 
 
Lex ve Tim’in velociraptorları alt etmeye çalışmasını izleyerek büyüyen neslin hayal gücü, artık gelişmiş teknoloji tarafından desteklenerek bir adım öteye gidecek. Vahşi ve ölümcül Nublar Adası’nın sesleri ve görüntüleri, yönetmen Steven Spielberg ve filmin uyarlandığı çok satan romanın yazarı Michael Crichton’un hayal ettiğine şimdi çok daha yakın.