Arınma Gecesi ile gerilimin doruklarında!
27.08.2013 23:38

 

Suçluların sıradan insanlar tarafından en kötü biçimde cezalandırılmasına ilişkin bir yöntemin hayata geçirilmesini konu alan gerilim ve korku filmi Arınma Gecesi-The Purge, 13 Eylül'de gösterime girecek.

 

Yönetmenliğini James DeMonaco'nun üstlendiği filmin oyuncuları, Ethan Hawke,  Lena Headey,  Rhys Wakefield,  Adelaide Kane ve Tony Oller. Senaryosunu James DeMonaco'nun kaleme aldığı filmin yapımcıları Michael Bay ve  Jason Blum.

 

                                           

 

Filmin konusu şöyle:

 

Amerikan hükümetinin başı suçlular ve hapishanelerle derttedir. Cezaya çarptırılan suçluların sayısı kontrol altına alınamamakta, bu nedenle de hapishaneler kapasitelerinin bir hayli üzerinde sayıda suçluyu barındırmaktadır. Bu soruna çözüm olabilecek son çare ise son derece ilginçtir. Bir suç işlendikten sonraki 12 saat boyunca suçlu ne yakalanacak ne de cezalandırılacaktır. Polise başvurulmayacak, hastanelerden de yardım istenmeyecektir.

 

Bu 12 saat boyunca suçlular, bir şekilde suçtan etkilenen insanlar ya da sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır. James ve Mary o geceyi tamamen güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, merhamet dolu kızları sokakta savunmasız bir adamı eve alır ve ailenin başına çokl büyük bela açar... İşler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır...