Seyirci bu hafta çok korkacak!
30.08.2013 01:11

 

 

İzleyiciyi sinema salonlarında korku ve gerilim dolu bir hafta bekliyor. Sinemalarda bu hafta 7 yeni film seyirciyle buluşurken, bunların 5'i gerilim filmleri olacak.

 

Haftanın yeni filmleri şöyle:

 

-Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri (The Mortal Instruments: City of Bones): Ölümcül Oyuncaklar isimli fantastik roman serisinden beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmeni Harald Zwart. Jonathan Rhys Meyers Lena Headey Jamie Campbell BowerLily Collins ve  Robert Sheehan'ın rol aldığı filmin konusu şöyle:

 

15 yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı! Clary’nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!

 

 

 

                                           

 

 

-Cinayet Tezi (Tesis sobre un homicidio): Hernán Goldfrid'in yönettiği filmin oyuncuları Ricardo Darín, Alberto Ammann ve Arturo Puig. Diego Paszkowski'nin romanından uyarlanan filmde olaylar şöyle gelişiyor:

 

Roberto Bermudez bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatıdır. Bir gün ders verdiği fakültenin önünde bir cinayet işlenir. Katil, Roberto’yu bu tehlikeli oyuna çekmek istercesine bazı izler ve ipuçları bırakmıştır. Roberto, cinayet üzerine kendisiyle sürekli teorik tartışmalar yapan zeki öğrencisi Gonzalo’dan şüphelenmeye başlar. Roberto’nun bu cinayet tezini çözmek ve katili tekrar birisini öldürmeden durdurmak için çok az vakti vardır.

 

 

                                           

 

 

-Korku Seansı (The Conjuring):   Gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanan filmin yönetmeni James Wan. Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston ve Lili Taylor'ın başrolünü üstlendiği filmde, paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren, karanlık bir varlık tarafından hayatları alt üst edilen bir ailenin çiflik evine çağırılmalarının ardından şeytani varlıkla yüzleşmek için zorlandıklarında kendilerini hayatlarının en korkunç vakasının içinde buluyor.

 

 

                                           

 

 

-One Direction: This is Us: Dünyaca ünlü İngiliz topluluk One Direction'ın üyeleri Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson'ı daha yakından tanıtan film, konser kaydı ve turne belgeselinin yanında grup üyelerinin yaşamlarına da ışık tutuyor. Beşlinin Meksika’dan Japonya’ya, Londra’nın ünlü O2 arenasından daha pek çok yere uzanan dünya turnesi sırasında çekilmiş olan “ONE DIRECTION: THIS IS US”, yüksek oktanlı performans kayıtlarını röportajlar ve kamera arkası görüntülerle birleştiriyor. Film mütevazı hayatlardan çıkıp, benzeri görülmemiş bir yükselişle şöhrete kavuşan ve hayranlarının desteğiyle One Direction olarak dünyayı fethederek bir fenomene dönüşen müzik grubunun öyküsünü anlatıyor.

 
TriStar Pictures Warrior Poets / Fulwell 73 işbirliğiyle bir Syco Entertainment / Modest! yapımı olan filmin yönetmeni Morgan Spurlock. Filmin yapımcılığını Simon Cowell, Adam Milano, Morgan Spurlock ve Ben Winston; yönetici yapımcılığını ise Richard Griffiths, Harry Magee, Will Bloomfield, Doug Merrifield, Jeremy Chilnick ve Matthew Galkin gerçekleştirdi. Filmin görüntü yönetimi Tom Krueger’ın, kurgusu Pierre Takal’ın, orijinal müziği ise Simon Franglen’ın imzasını taşıyor.
 
 
 
 
                                              

 

 

 

-Daire 1303 3D (Apartment 1303 3D):  Japon yapımı 1303-gôshitsu adlı filmin yeniden çevrimi olan Daire 1303'ün yönetmenliğini Michele Taverna üstleniyor. Mischa Barton Rebecca De Mornay Corey Sevier Julianne Michelle ve Jessica Malka'nın rol aldığı film annesinin baskısından kaçarak tek başına bir apartman dairesine taşınan genç kızın başına gelen korkunç olayları anlatıyor.

 

 

 

 

 

                                           

 

 


-Yem (Bait):  Kimble Rendall'ın yönettiği filmin oyuncuları Sharni Vinson, Julian McMahon ve Alex Russell. Üç boyutlu film, bir grup insanın Tsunami sonrasında sular altında kalan bir markette mahsur kalmalarını ve okyanus sularıyla birlikte gelen kaplan köpekbalıkları nedeniyle yaşadığı zor anları anlatıyor.

 

 

                                           

 

 

-Kapalı Devre (Closed Circuit):  John Crowley'nin yönettiği filmin oyuncuları Eric Bana,  Rebecca Hall,  Jim Broadbent,  Ciaran Hinds ve Barbora Bobulova. Gerilim filminin senaryosu, Steven Knight'ın imzasını taşıyor. Filmin konusu şöyle:

 

Bir sabah Londra'da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır. Teröristi yargılamak için, hükümetin elinde gizli bir kanıt vardır. Ancak bundan ne Farroukh Erdogan ne de avukatları haberdardır.