Sosyal Medya Fındıklı Merdivenleri için ayakta
30.08.2013 18:47

 

İstanbul Fındıklı'da, Karaköy ve Cihangir arasında gidilmesini sağlayan merdivenlerin bu sabah griye boyanmasının yankıları sürüyor. 

Sabah olayı duyarak gelen Hüseyin Çetinel, "Sabaha karşı boyandığını haber aldım. Çok üzüldüm, berbat bir şey. Merdivenleri herhangi bir eylem, veya grup için boyamadım" diye konuştu. 

Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan Salıpazarı Yokuşu'nun merdivenleri, geçtiğimiz günlerde 64 yaşındaki Hüseyin Çetinel, damadının da yardımı ile bir haftada gökkuşağı renklerine boyadı. Sabah saatlerinde çevre sakinleri merdivenlerin tekrar griye boyandığını şaşkınlıkla gördü. Merdivenleri henüz kimlerin boyadığı kesinlik kazanmazken, Hüseyin Çetinel, haberi alır almaz merdivenlerin başına geldi. 

Olay sosyal medyada yayılınca habercilerin ilgi odağı oldu. Üzüntü ile merdivenlere bakan Hüseyin Çetinel; "Dün pırıl pırıldı, rengarenkti. Şimdi görmüş olduğunuz gibi kül rengi olmuş. Sabaha karşı boyandığını haber aldım. Üzüldüm. Çok üzgünüm. Berbat bir şey. Bütün doğa renkli, kediler renkli, kuşlar renkli, çiçekler, dağlar renkliyken bu gri renk nereden çıkmış. Tekrardan boyamayı henüz düşünemiyorum" dedi. 

Sabaha karşı belediye araçları görülmüş Çevredeki bir kamu kuruluşunun gece nöbetçilerinden 06.30 sıralarında belediye araçlarının uzaklaştığını duyduğunu söyleyen Hüseyin Çetinel, "İşi bitirip gitmişler. Ama hangi belediye boyadı, şahıslar kimler, bunları bilmiyorum' dedi. 

BEYOĞLU BELEDİYESİ'NDEN "BİZ YAPMADIK" AÇIKLAMASI 

Haberin sosyal medyada yayılması ve #direnmerdiven hashtag'i ile tepkilerin dile getirilmesinin ardından Beyoğlu Belediyesi'nden, "Biz yapmadık, kim ve ya kimlerin yaptığını araştırıyoruz" yönünde bir açıklama yapılmasına rağmen twitter kullanıcısı Mertcan Mertbilek'in paylaştığı fotoğrafta resmi görevli oldukları anlaşılan 2 kişi, basamakları boyarken görülüyor.

 

 

DHA