İki kardeş yeni sezonda beyazperdeyi sallayacak!
31.08.2013 02:35

 

Avustralyalı iki erkek kardeş Chris ve Liam Hemsworth, beyazperdenin yeni gözdeleri oldu. Hemsworth kardeşlerin ayrı ayrı rol aldığı dev yapımlar, sonbahar sinema sezonunun en iddialı filmleri olacak.

 

Hemsworth kardeşlerin büyüğü olan Chris, Thor: Karanlık Dünya ve Zafere Hücum-Rush adlı filmlerle izleyici karşısına çıkacak. Zafere Hücum (Rush), 20 Eylül'de vizyona girecek. 1970'li yıllarda yarış pistlerinin iki zorlu rakibi arasında yaşananları konu alan film, öyküsünü gerçek bir yaşam öyküsünden alıyor. Usta yönetmen Ron Howard'ın kamera arkasına geçtiği film, F1 pistlerinin zorlu pilotu Niki Lauda'nın (Daniel Luhr), 1976 yılında yaşadığı büyük kazaya karşın birkaç hafta sonra en büyük rakibi olan playboy James Hunt (Chris Hemsworth) ile yeniden yarışmaya karar vermesini konu alıyor. Film, heyecanlı yarış sahneleriyle seyirciyi bekliyor.

 

 

                                           

 

 

Sinemaya Star Trek adlı yapımla adım atan 30 yaşındaki aktör, Thor: Karanlık Dünya adlı yapımla 1 Kasım'da yeniden izleyiciyle buluşacak. Filmin konusu şöyle:

Ölümsüz Thor, buz devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki'den sonra antik Dark Elves güçleriyle çarpışmak zorunda kalır. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu güçler evreni tekrar karanlığa gömmeye çalışır. Dünya'yı ve 9 Diyarlar’ı, Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmandan kurtarmaya çalışan Thor, bu yolculukta, dünyalı Jane Foster ile yeniden biraraya gelir. Ama dünyalı dostları kurtarması için hayatındaki bazı şeyleri de feda etmesi gerekmektedir.

 

 

                                          

 

-Nişanlısı başının derdi

 

Henüz 23 yaşında olmasına karşın müzik dünyasının yaramaz kızı Miley Cyrus'a gönlünü kaptıran Liam Hemsworth, nişanlandığı genç müzisyen nedeniyle zor dönemler yaşıyor.

 

Bir dargın bir barışık olan, defalarca nişanı bozan çiftin arası son olarak Cyrus'un MTV Video Müzik Ödülleri töreninde yaptığı seksi şov nedeniyle bozuldu. Açlık Oyunları serisinin başarılı aktörünün genç yıldızla evlenip evlenmeyeceğini zaman gösterecek. Oyuncu Elsa Pataky ile mutlu bir evliliği olan ve bir de kızı bulunan ağabeyinin aksine Liam'ın özel hayatı son derece mutsuz. 

 

Kariyerinde ise olumlu bir grafik çizen Liam Hemworth, Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak adlı yapımla 22 Kasım'da seyirci karşısında olacak. İlk filmdeki yönetmeni değişen yapımda bu kez yönetmen koltuğunda Francis Lawrence oturuyor. Suzanne Collins'in romanından sinemaya uyarlanan filmde macera bu kez şöyle şekilleniyor:

 

Açlık Oyunları'nı beklenmedik bir başarıyla kazanmayı başaran Katniss ve partneri Peeta, evlerine dönüp bölgeler arasında yapacakları 'Zafer Turu'nu beklemektedirler. Ancak President Snow'un şeytani planları zafere gölge düşürecek cinstendir. President Snow, sadece 25 yılda bir yapılan ve eski Açlık Oyunları kazananlarının yer aldığı 'Quarter Quell' adlı yarışı bu sene gerçekleştireceklerini duyurur. Panem'i belki de sonsuza dek değiştirecek olan bu yarışın District 12 adayı bir kez daha Katniss olacak, Peeta ise hayatını bir kez daha riske atarak ona yardım etmeye karar verecektir.